Fotorelacje

Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

W niedzielę 27 stycznia pod Sejmem odbył się spontaniczny protest obywatelski, zwołany w ciągu jednego dnia na Facebooku. Mimo niesprzyjających warunków – siarczystego mrozu – zebrało się ponad 200 osób. Protest odbył się w przyjaznej, pokojowej atmosferze, były rodziny z dziećmi i psy. Zgromadzeni skandowali „Wstyd na Wiejskiej”, „Precz z homofobią w polskim Sejmie” oraz luźniejsze hasła, jak „Związki partnerskie są superskie”. W kulminacyjnym momencie jedna z protestujących osób wspięła się na latarnię i zawiesiła tęczową flagę (niestety zakończyło się to mandatem). Po blisko godzinie protestujący rozeszli się do domów.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Katarzyna Górna
Katarzyna Górna
Artystka
Artystka. W latach 1989-1994 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Tworzy wielkoformatowe, głównie czarno-białe fotografie, które zazwyczaj zestawia w przestrzenne instalacje, oraz filmy wideo i DVD. Twórczość Katarzyny Górnej opiera się na perspektywie kobiecego spojrzenia na rzeczywistość społeczną oraz symboliczne formy funkcjonowania obrazu kobiety w kulturze. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuje z Krytyką Polityczną, angażując się w liczne projekty prowadzone w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat i Krytykę Polityczną. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów „Os Warszawa”, „Mały Wspaniały Świat” oraz cyklu seminariów poświęconych najnowszej sztuce wizualnej. Producentka wydarzeń kulturalnych takich jak „House of Change” czy „Obywatelski Kontener Kultury”.
Zamknij