Fotorelacje

Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

W niedzielę 27 stycznia pod Sejmem odbył się spontaniczny protest obywatelski, zwołany w ciągu jednego dnia na Facebooku. Mimo niesprzyjających warunków – siarczystego mrozu – zebrało się ponad 200 osób. Protest odbył się w przyjaznej, pokojowej atmosferze, były rodziny z dziećmi i psy. Zgromadzeni skandowali „Wstyd na Wiejskiej”, „Precz z homofobią w polskim Sejmie” oraz luźniejsze hasła, jak „Związki partnerskie są superskie”. W kulminacyjnym momencie jedna z protestujących osób wspięła się na latarnię i zawiesiła tęczową flagę (niestety zakończyło się to mandatem). Po blisko godzinie protestujący rozeszli się do domów.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Katarzyna Górna
Katarzyna Górna
Artystka
Artystka. W latach 1989-1994 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Tworzy wielkoformatowe, głównie czarno-białe fotografie, które zazwyczaj zestawia w przestrzenne instalacje, oraz filmy wideo i DVD. Twórczość Katarzyny Górnej opiera się na perspektywie kobiecego spojrzenia na rzeczywistość społeczną oraz symboliczne formy funkcjonowania obrazu kobiety w kulturze. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuje z Krytyką Polityczną, angażując się w liczne projekty prowadzone w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat i Krytykę Polityczną. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów „Os Warszawa”, „Mały Wspaniały Świat” oraz cyklu seminariów poświęconych najnowszej sztuce wizualnej. Producentka wydarzeń kulturalnych takich jak „House of Change” czy „Obywatelski Kontener Kultury”.
Zamknij