Fotorelacje

Wykład Roberta Skidelsky’ego „The Eurozone Crisis – a Keynesian Response”

15 marca 2013 w Warszawie w siedzibie Krytyki Politycznej przy ul. Foksal 16, wykład "The Eurozone Crisis – a Keynesian Response" wygłosił prof. Robert Skidelsky. Autor książki "Keynes. Powrót mistrza", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej w 2012 roku.

Robert Skidelsky, emerytowany profesor ekonomii politycznej angielskiego Warwick University, słynny biograf Johna Maynarda Keynesa, a także autor wydanej niedawno w Polsce książki Keynes. Powrót mistrza wyjaśnia powody porażek obecnej polityki antykryzysowej w strefie euro i proponuje rozwiązania – jak się zmierzyć z problem długu i jak pozwolić Europie rosnąć. To pewna ironia historii, że kraje europejskie, którym udało się uniknąć powtórki Wielkiego Kryzysu po kryzysie banków dziś zmierzają w ślepą uliczkę, która po tamtej katastrofie zrodziła ekstremizm. W pamięci historycznej Niemców wciąż bardzo żywe jest wspomnienie hiperinflacji z lat 1920-23. Łatwo jednak zapominamy, że to deflacja i Wielki Kryzys wyniosły w 1933 roku Hitlera do władzy. „Financial Times”, 2012

Odsłuchaj nagrania
.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij