Fotorelacje

Uratujmy pamięć o Ursusie! [Fotorelacja]

Właśnie wystartowała kampania na rzecz ocalenia kolekcji Muzeum Historii Ursusa i powołania w dzielnicy placówki poświęconej historii fabryki.

Z Warszawy zniknąć może jeden z najważniejszych materialnych śladów dziedzictwa kultury przemysłowej stolicy oraz najnowszych dziejów gospodarczych i politycznych Polski – kolekcja Muzeum Historii Ursusa, utworzona przy byłej fabryce traktorów.

20 lutego w Ośrodku Kultury „Arsus” odbyło się spotkanie lokalnej społeczności dzielnicy Ursus, stołecznych organizacji pozarządowych oraz artystów, dziennikarzy i społeczników działających na rzecz Ursusa. Ogłoszono start kampanii na rzecz ocalenia kolekcji Muzeum Historii Ursusa i powołania w dzielnicy placówki poświęconej historii fabryki. Chcemy, by nie tylko upamiętniała ona stuletnie dzieje przemysłu i rozwój polskiej myśli technicznej, ale stała się również żywym centrum aktywizacji i integracji lokalnej społeczności.

Podczas spotkania zbierane były podpisy pod petycją adresowaną do Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z apelem o czynne włączenie się Ratusza w prace nad ocaleniem kolekcji i powołanie centrum społecznego w Ursusie.

Prowadzenie: Igor Stokfiszewski, Jaśmina Wójcik
Organizatorzy: Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
Współpraca: Ośrodek Kultury ARSUS, Urząd Dzielnicy Ursus

fot. Maciej Komorowski

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Maciej Komorowski
Maciej Komorowski
Fotograf, japonista
Fotograf, japonista, autor fotoreportaży. Członek zespołu Krytyki Politycznej.
Zamknij