Fotorelacje

Tranzitdisplay

Vit Havránek z Tranzitdisplay nazywa to miejsce „zapleczem dla sztuki współczesnej”. Obywają się tu bowiem nie tylko wystawy, ale jest to też przestrzeń dyskusji o sztuce współczesnej: debat i seminariów, pokazów filmowych. Znajduje się tu również księgarnia z poświęconymi sztuce z publikacjami z całego świata i mała kawiarnia. Miejsce znajduje się w Pradze (ul. Dittrichova 9), ale projekty, jakimi się zajmuje, mają zasięg międzynarodowy.

Celem działań Tranzitdisplay jest inicjowanie dyskusji, podtrzymywanie jej, dostarczanie narzędzi do refleksji na temat sztuki współczesnej w kontekście społecznym, środowiska, z jakiego się ona wywodzi.

W październiku zespół Krytyki Politycznej odwiedził Tranzitdisplay i spotkał się z tworzącym je Vitem Havránkiem. Fotorelację ze spotkania przygotowała Agnieszka Muras.

Więcej o galerii na: www.tranzitdisplay.cz

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Muras
Agnieszka Muras
Szkoła Liderów
Agnieszka Muras jest działaczką społeczną i koordynatorką programu kształcenia liderów miejskich w Fundacji Szkoła Liderów. Pracowała w HEAL Polska, działając na rzecz poprawy jakości powietrza oraz w Krytyce Politycznej, tworząc Świetlicę „Na Granicy” w Cieszynie.
Zamknij