Fotorelacje

Premiera książki „Kultura i rozwój. Analizy, rekomendacje, studia przypadków”

Jak kultura wyprowadzi Polskę z rozwojowego dryfu?

Premiera książki Kultura i rozwój. Analizy, rekomendacje, studia przypadków pod redakcją Jerzego Hausnera, Izabeli Jasińskiej, Mikołaja Lewickiego i Igora Stokfiszewskiego.

Spośród wszystkich obszarów, gdzie ukrywają się istotne zasoby rozwojowe, kultura zajmuje miejsce najbardziej peryferyjne. Jej potencjał rozwojowy jest nierozpoznany, nieuznany w dominującym dyskursie o rozwoju, nie stanowi on także przedmiotu polityk publicznych. A jednak to kultura może wyprowadzić Polskę z rozwojowego dryfu. Jak rozumiana kultura? Kreowana w jakich warunkach organizacyjnych? W jaki sposób przekładająca się na społeczny dobrostan? Poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania poświęciliśmy czteroletni program seminariów, konferencji i badań, z których konkluzje zawarliśmy w prezentowanej książce.

W spotkaniu wzieli udział: prof. Jerzy Hausner, dr Mikołaj Lewicki, dr Maria Rogaczewska, Igor Stokfiszewski i dr Anna Świętochowska. 

FOTORELACJA: AGATA KUBIS

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij