Fotorelacje

Fotorelacja: Zdrowie. Przewodnik KP

Fotorelacja z debaty inspirowanej książką „Zdrowie. Przewodnik KP”, w której udział wzięli minister archiwizacji i cyfryzacji Michał Boni oraz prowadzący cykl spotkań, były minister zdrowia, Marek Balicki.


Minęło 14 lat od wprowadzonej przez gabinet Jerzego Buzka reformy systemu zdrowotnego. Jakie są jej długofalowe efekty? Co i dlaczego warto zmienić w polityce zdrowotnej w Polsce? Obecnie pacjenci są uzależnieni od decyzji polityków, którzy co rusz wprowadzają nowe, nietrafione reformy. Czy jedną z nich jest system e-WUŚ? Długie kolejki do specjalistów, wielomiesięczne oczekiwanie na szczegółowe badanie wiążą się nie tylko z brakiem odpowiednich funduszy, ale również z wadliwym sposobem dystrybucji dostępnych środków. Opinia publiczna niewiele wie o tym drugim aspekcie sprawy, a media szukają winnych kryzysowej sytuacji wśród nieprzestrzegających zaleceń lekarzy pacjentów, nieempatycznych pielęgniarek i lekarzy, dyrektorów placówek, którzy nie mają umiejętności menedżerskich. Politycy prą ku komercjalizacji i prywatyzacji polskich szpitali i ośrodków zdrowia. Czemu to służy, jakie czekają nas konsekwencje takich działań i wreszcie jak uzdrowić system?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij