Fotorelacje

Fotorelacja z warsztatów: Ile sztuki w mieście?

31 maja - 1 czerwca 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się warsztaty z wykorzystywania narzędzi internetowych pomagających w nagłaśnianiu wydarzeń kulturalnych. 

31 maja – 1 czerwca 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się warsztaty z wykorzystywania narzędzi internetowych pomagających w nagłaśnianiu wydarzeń kulturalnych.
Poprowadzili je Wojtek Mazan i Monika Pastuszko.
 

Ostrowiec z roku na rok brzydnie. Od lat nie ma architekta miejskiego czy plastyka, którzy kiedyś dbali o jego estetykę. Od lat są niszczone dzieła sztuki (rzeźby, murale, mozaiki) powstałe w PRL, nowe nie powstają. Około 40 rzeźb i kilka murali, które ocalały do dziś, są zaniedbane, brudne, niewidoczne. Nie wiadomo nawet, kto jest ich autorem, ani kiedy dokładnie powstały.

 

Twitter, TitanPad, Bambuser czy Weebly to proste internetowe narzędzia, które mogą pomóc w nagłaśnianiu tego, że w Ostrowcu istnieją dzieła sztuki w przestrzeni miejskiej i że warto o nie dbać. Uczestnicy poznali te internetowe platformy, ale wzieli też udział w projektowaniu kampanii społecznej, która pomoże chronić miejską sztukę.

Organizatorami szkolenia byli: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki i Klub Krytyki Politycznej w Ostrowcu Św. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij