Fotorelacje

Fotorelacja: Warsztaty o „Współpracy” w Gnieźnie

W ramach cyklu „Sztuka Współdziałania” w Gnieźnie odbyły się drugie już warsztaty dla dzieci oparte na wydanej przez Krytykę Polityczną książce „Współpraca. Przewodnik dla dzieci”.

W ramach cyklu „Sztuka Współdziałania” w Gnieźnie odbyły się drugie już warsztaty dla dzieci oparte na wydanej przez Krytykę Polityczną książce Współpraca. Przewodnik dla dzieci.

Podczas zajęć, dla których podstawą stały się opowiadania z tej lektury, najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 5, dowiedzieli się więc m.in. kim jest Janina Ochojska i dlaczego zajęła się pomocą humanitarną, jak wygląda organizacja takiej pomocy i dlaczego ważna jest w niej współpraca często setek osób, a także jak buduje się studnię w Sudanie. Czytaną część uzupełniały oczywiście odpowiednie zadania i zabawy dla małych gnieźnian.

Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna w Wypożyczalni dla Dzieci. Do jego zorganizowania zaprosił dyrektor BPMG Janusz Ambroży, a jego realizatorkami były bibliotekarki: Ewa Jaworska i Magdalena Karpińska oraz Kamila Kasprzak (Klub KP w Gnieźnie).

Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij