Fotorelacje

Fotorelacja: Pomiędzy Polakami i Nie-Polakami

Spotkanie wokół książki Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk

29 października w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej odbyło się spotkanie wokół książki Księgi Jakubowe w którym udział wzieła autorka Olga Tokarczuk rozmowę zaś przeprowadził Sławomir Sierakowski.

Księgi Jakubowe to nie tylko powieść o przeszłości. Można ją czytać również jako refleksyjne, momentami mistyczne dzieło o samej historii, jej zakrętach i trybach, które decydują o losach całych narodów. To właśnie w połowie XVIII wieku, u progu Oświecenia i przed rozbiorami, wybitna pisarka poszukuje odpowiedzi na pytania o dzisiejszy kształt naszej części Europy.

źródło: Wydawnictwo Literackie

Zamów książkę Moment niedźwiedzia Olgi Tokarczuk w sklepie internetowym

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij