Fotorelacje

Fotorelacja: Otwarcie wystawy „Jacek Kuroń. Oś czasu”

8 czerwca w teatrze Studio w ramach Festiwalu im. Jacka Kuronia odbył się wernisaż "Jacek Kuroń. Oś Życia".

Muszę robić rzeczy ważne, przekraczające mnie i moje życie.

8 czerwca w Teatrz Studio/ barStudio odbył się wernisaż wystawy poświęconej Jackowi Kuroniowi. 

JACEK KUROŃ. OŚ ŻYCIA to wystawa zbudowana z wypowiedzi oraz fragmentów jego pism ukazanych na tle intelektualnej i społecznej historii Polski. 

Życie Jacka Kuronia by o świadectwem myśli i wartości, w które wierzył, ale też świadectwem dziejów PRL i III RP. Odzwierciedla ono najważniejsze momenty, dylematy, problemy i wyzwania związane z kształtowaniem się współczesnego społeczeństwa polskiego i świata, w którym dziś żyjemy. Z kolei jego trwałe ideały i wciąż ewoluujące myśli, diagnozy i kolejne pomysły na lepsze urządzenie świata wyznaczają jasną oś spraw, zasad i idei, o które warto w życiu zabiegać, i którym warto się poświęcić.

Słowa Jacka Kuronia są dla nas wyzwaniem. Czasem pozornie oczywiste – a zarazem tak rzadko dzisiaj słyszane, mimo palącej nieraz aktualności. Skłaniają do pytań: jakiej zmiany społecznej, jakiej wspólnoty i jakiej demokracji chciałby dziś Jacek Kuroń? Co chciałby nam przekazać? Jakiej inspiracji nam dostarcza?

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród myśli Jacka Kuronia te ważne dla siebie. Myśli, które staną się impulsem dla działania, kształtowania rzeczywistości i twórczej zmiany świata na lepszy. 

JACEK KUROŃ. OŚ ŻYCIA jest wspólnym projektem Krytyki Politycznej, barStudio i Teatru Studio, zrealizowanym przy współpracy ośrodka KARTA.

Wystawę przygotowali: Agnieszka Glińska (Teatr Studio), Grzegorz Lewandowski (barStudio), Michał Sutowski (Krytyka Polityczna), Agnieszka Ziółkowska (Krytyka Polityczna)

Projekt wystawy: Michał Szota (szota.biz)

Przygotowanie wystawy nie byłoby możliwe bez ogromnej pomocy i wsparcia Danuty Kuroń oraz Andrzeja F. Kuronia.

***

FINISAŻ:
Czytanie performatywne listów Gai i Jacka Kuroniów
Czytają: Agnieszka Glińska i Łukasz Lewandowski.

17 czerwca, wtorek, godz. 19.15
Foyer Teatru Studio.
Wstęp Wolny

ZOBACZ CAŁY PROGRAM FESTIWALU

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij