Fotorelacje

Fotorelacja: Krytyka Polityczna & przyjaciele. Cieszyn 2014

Na zaproszenie Krytyki Politycznej w dniach 28-31 sierpnia w Cieszynie spotkali się aktywiści, dziennikarze obywatelscy, animatorki kultury i działaczki społeczne z 12 krajów Europy. Sto osób z Krytyki Politycznej z Polski i Ukrainy oraz z zaprzyjaźnionych organizacji z Białorusi, Chorwacji, Rosji, Mołdowy, Czech, Słowacji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Węgier.

Podczas czterodniowego spotkania rozmawialiśmy o tożsamości Europy Wschodniej, sytuacji na Ukrainie, podczas serii warsztatów wymienialiśmy się doświadczeniami zdobytymi podczas codziennej pracy. Tematami warsztatów były: nietolerancja dla mniejszości, walki o prawo do miasta, kultura na rzecz demokracji, stosunek do państwa, strategie i formy działania ruchów społecznych i politycznych, tematyka gender.

Czytaj: artykuł Agnieszki Wiśniewskiej wyjaśniający ideę CEE Meeting 2014.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.

Debaty zorganizowano w ramach cyklu „Time To Talk” wspieranego przez Open Society Foundation. Wydarzenie wsparła także European Cultural Foundation. Dziękujemy partnerom i partnerkom za pomoc w przygotowaniu spotkania!

      

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij