Fotorelacje

Fotorelacja: Krytyka Polityczna i przyjaciele #Cieszyn2016

W dniach 25-28 sierpnia w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie działaczy Krytyki Politycznej i zaprzyjaźnionych organizacji. Przyjechało na nie ponad sto osób z 15 krajów.

Po raz kolejny Krytyka Polityczna zaprosiła do Cieszyna przyjaciół z Polski i zagranicy: aktywistki, dziennikarzy, animatorów kultury, ludzi, którzy podobnie jak my tworzą media, komentują i opisują rzeczywistość, angażują się w działania w lokalnych społecznościach.

W dniach 25-28 sierpnia spotkaliśmy się w Cieszynie. Po raz ostatni w Świetlicy Krytyki Politycznej na Zamkowej 1 (ale na pewno nie było to pożegnanie z Cieszynem, nie wynosimy się nigdzie:)).

Do Cieszyna przyjechało ponad sto osób z 15 krajów (Austria, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Węgry, Litwa, Mołdawia, Holandia, Rosja, Słowacja, Hiszpania, Ukraina, USA i oczywiście Polska). Na co dzień działamy w 40 organizacjach: ngosach, spółdzielniach, ruchach społecznych, partiach, mediach, centrach kultury.

Podczas czterodniowego spotkania rozmawialiśmy o sytuacji w Europie i wpływie Rosji na to, co dzieje się w naszych krajach. Mieliśmy okazję zobaczyć film People Who Came To Power Oleksija Radynskiego i Tomáša Rafy. Dyskutowaliśmy o dekomunizacji i polityce historycznej, TTIP, feminizmie, queer, wielokulturowości, nowych partiach i ruchach społecznych w Polsce, Brexicie, Bliskim Wschodzie, o tym, jak przez działania kulturalne możemy zmieniać rzeczywistość i o masie innych spraw, którymi żyjemy i które nas i naszych przyjaciół nurtują.

Pod oknami burmistrza miasta Cieszyna zaimprowizowaliśmy spontaniczny chór, który wykonał premierowo utwór Ekspertyza.

Krytyka Polityczna to internetowe medium, pismo „Krytyka Polityczna”, wydawnictwo, instytut, świetlice i kluby, to dziesiątki aktywności w Polsce i za granicą. Przy okazji każdego z naszych działań spotykamy wspaniałych ludzi, z którymi współpraca jest dla nas zaszczytem, którzy są dla nas inspiracją i których szczerze podziwiamy. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, bez Krytyka Polityczna nie byłaby tym, czym jest.

***

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg i Charles Mott Foundation.

 

**Dziennik Opinii nr 245/2016 (1445)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij