Fotorelacje

Fotorelacja: Czy to co się nie opłaca, się opłaca?

18 czerwca w Warszawie, odbyła się debata Instytutu Studiów Zaawansowanych:
Czy to co się nie opłaca, się opłaca? Czyli o relacjach pomiędzy kapitałem ekonomicznym i społecznym.

W dyskusji udział wzieli: Joanna Erbel (socjolożka, aktywistka ruchów miejskich), prof. Jerzy Hausner (Akademia Ekonomiczna w Krakowie), dr Mikołaj Iwański (ekonomista, członek AICA), dr Adam Leszczyński (Gazeta Wyborcza) 
Spotkanie poprowadził: Igor Stokfiszewski (Instytut Studiów Zaawansowanych) 

Co współcześnie oznacza słowo „opłacalność”? Jak układają się rzeczywiste relacje pomiędzy kapitałem ekonomicznym i społecznym? Czy modernizacja i rozwój wspólnoty społecznej są tożsame? I czy rozwój ten może przebiegać inaczej niż w sposób społecznie zrównoważony? Czym jest dobro wspólne? I jak w odpowiedzi na te pytania pomóc może wgląd w obszary polityki miejskiej, kultury oraz sztuki? Zapraszamy na debatę z udziałem ekonomistów, badaczy historii przemian formacji społecznych i aktywistów społecznych.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij