Fotorelacje

Fotorelacja: ABC Kolberga- fotorelacja z warsztatów dla dzieci

Fotorelacja z warsztatów ABC Kolberga dla dzieci w cieszyńskiej Krytyce Politycznej prowadzonych od stycznia do czerwca 2014 r. w ramach proj. 200 razy Kolberg.

W styczniu 2014 rozpoczęliśmy warsztaty dla dzieci „ABC Kolberga” w ramach projektu 200 razy Kolberg finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Ramach Roku Kolberga 2014 (realizacja: Instytut Muzyki i Tańca).
Zajęcia warsztatowe zakończyły się w czerwcu 2014.

W ramach działania odbywały się warsztaty etnograficzne prowadzone przez zespół Świetlicy oraz gości warsztatowych dla dzieci w wieku 6-15 z Cieszyna. Gośćmi warsztatów byli m.in. Zespół Dzieciuki z Białorusi, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Odbyły się zajęcia na temat dawnych gier i zabaw czy postaci, którymi dawniej straszono dzieci. Tworzyliśmy instrumenty ludowe i śpiewaliśmy dawne pieśni. Dzieci dowiedziały się czym są Jare Gody i jakie obrzędy i zwyczaje kultywowane są na Śląsku Cieszyńskim. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij