Fotorelacje

Fotograficzne podsumowanie roku 2018

Manify, marsze równości, demonstracje antyrasistowskie, protesty pod Sejmem i Senatem, pod pałacem prezydenckim, kolejne obchody rocznicy Rewolucji 1905 roku, ostatnia „Miesięcznica smoleńska”. Jakub Szafrański podsumowuje rok 2018 fotograficznym kalendarium.

Manifa w Lublinie, 2018
10 marca. Sezon protestów w 2018 roku otwierają Manify. Na zdjęciu demonstracja w Lublinie
11 kwietnia. Ostatnia „Miesięcznica smoleńska” i oficjalne odsłonięcie Pomnika Smoleńskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
18 maja. Demonstracja solidarnościowa ze społecznością LGBT z Tibilisi pod ambasadą Gruzji.
24 lipca. Protesty pod Sejmem i Senatem gdzie kontynuowane są prace nad ubiegłoroczną reformą sądownictwa.
1 sierpnia. Policja ignoruje decyzje Urzędu Miasta i zezwala neofaszystom z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej na przemarsz ulicą Nowy Świat w Warszawie.
22 września. OPZZ prowadzi ulicami Warszawy demonstrację przeciwko niskim płacom pracowników wszelkich zrzeszonych branż i sektorów.
14 października. Pierwszy Marsz Równości przechodzi ulicami Lublina i kilkunastu innych polskich miast.
24 listopada. Marsz 100 flag na 100-lecie wywalczenia praw wyborczych przez Polki.

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij

20kp-logo-white-500px