Fotorelacje

Fotograficzne podsumowanie roku 2018

Manify, marsze równości, demonstracje antyrasistowskie, protesty pod Sejmem i Senatem, pod pałacem prezydenckim, kolejne obchody rocznicy Rewolucji 1905 roku, ostatnia „Miesięcznica smoleńska”. Jakub Szafrański podsumowuje rok 2018 fotograficznym kalendarium.

Manifa w Lublinie, 2018
10 marca. Sezon protestów w 2018 roku otwierają Manify. Na zdjęciu demonstracja w Lublinie
11 kwietnia. Ostatnia „Miesięcznica smoleńska” i oficjalne odsłonięcie Pomnika Smoleńskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
18 maja. Demonstracja solidarnościowa ze społecznością LGBT z Tibilisi pod ambasadą Gruzji.
24 lipca. Protesty pod Sejmem i Senatem gdzie kontynuowane są prace nad ubiegłoroczną reformą sądownictwa.
1 sierpnia. Policja ignoruje decyzje Urzędu Miasta i zezwala neofaszystom z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej na przemarsz ulicą Nowy Świat w Warszawie.
22 września. OPZZ prowadzi ulicami Warszawy demonstrację przeciwko niskim płacom pracowników wszelkich zrzeszonych branż i sektorów.
14 października. Pierwszy Marsz Równości przechodzi ulicami Lublina i kilkunastu innych polskich miast.
24 listopada. Marsz 100 flag na 100-lecie wywalczenia praw wyborczych przez Polki.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij