Czytaj dalej

Park Książki – czytamy i rozmawiamy

Literacki Sopot

Świetlica Krytyki Politycznej zaprasza na wydarzenia podczas Literackiego Sopotu.

Od czwartku do niedzieli (17–20 sierpnia), przez cztery dni trwania Festiwalu Literacki Sopot będziemy oddawać się lekturze w Letniej Czytelni, współtworzyć Sopocką Księgę Cytatów, grać słowami, Krytyczny Przegląd Prasy przygotuje Marta Abramowicz, autorka bestselleru Zakonnice odchodzą po cichu.

Stałymi elementami czterodniowego Festiwalu Literacki będą:

– Park Książki, a w nim darmowa, Letnia Czytelnia, czyli bogate, udostępnione wszystkim zbiory publikacji różnych wydawnictw.

– Sopocka Księga Cytatów: damy ci pędzel, farbę, a ty podziel się z nami swoimi myślami na płótnie. Pierwszą kreskę na płótnie w samo południe postawi Maciej Salamon – artysta wizualny z Gdańska.

– warsztaty dla dzieci 3–10 lat codziennie o godz. 13 prowadzić będzie księgarnia Ambalucja. Z myślą o dorosłych codziennie o godz. 13.30 przez godzinę wymyślać cytaty i zastanawiać się, czemu po hiszpańsku chodzimy po gałęziach? Młodzież o godz. 15.00 Adrianna Halman zaprasza do wspólnych gier planszowych i zabaw słowem. Po hiszpańsku i angielsku książki dla najmłodszych czytać będziemy o godz. 16.30.

W czwartek, pierwszego dnia festiwalu o godz. 15.00 Marta Abramowicz, autorka bestselleru Zakonnice odchodzą po cichu poprowadzi Krytyczny Przegląd Prasy.

Park Książki zlokalizowany będzie w Parku Północnym w Sopocie niedaleko placu zabaw na ul. Mamuszki. Z lektur zgromadzonych w Letniej Czytelni będzie można korzystać w godzinach 12–18 podczas trwania Festiwalu Literacki Sopot w dniach 17–20 sierpnia 2017.

Podczas Literackiego Sopotu na Targach Książki dostępne będą publikacje Wydawnictwa Krytyki Politycznej w promocyjnych cenach. Gościnią Literackiego Sopotu będzie Anna Cieplak autorka książki dla młodzieży Ma być czysto, z którą spotkanie odbędzie się w sobotę o godz.15.00.

Wydarzenie wpisuje się w cykl wydarzeń Festiwalu Literacki Sopot, którego organizatorami jest Miejska Biblioteka Sopocka oraz Miasto Sopot. Organizatorem Parku Książki jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Dziewczyny, o których mówi się źle

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.