Kraj

Top 10, czyli najczęściej czytane teksty w 2019

W roku 2019 chętnie czytaliście na stronie Krytyki Politycznej felietony, komentarze dotyczące spraw, które was poruszały, ale też rozmowy polityczne i analizy eksperckie.

W roku 2019 chętnie czytaliście na stronie Krytyki Politycznej teksty, które miały w tytułach pytania. A tak na serio, to czytaliście i szerowaliście felietony, komentarze dotyczące spraw, które was poruszały, ale też rozmowy, analizy eksperckie. W drugiej dziesiątce znalazły się m.in. raport z badania Polityczny cynizm Polaków. Raport z badań socjologicznych czy teksty o katastrofie klimatycznej.

Dziękujemy za to, że byliście i jesteście z nami!

10. „Na popielato masz? A ja mam, kurwa, na czerwono!” Na polskiej kolei sterowanie ruchem pociągów odbywa się na słowo honoru

Gdy dyżurni ruchu zaczęli przez radiotelefon wywoływać załogi pociągów TLK „Brzechwa” i InterRegio „Matejko”, odpowiedziała już tylko cisza. Maszyniści obydwu składów zginęli – fragment książki Karola Trammera Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

„Na popielato masz? A ja mam, kurwa, na czerwono!” Na polskiej kolei sterowanie ruchem pociągów odbywa się na słowo honoru

9. Incele kontratakują

Incele to właściwie wyłącznie młodzi mężczyźni. Z ręką na sercu przyznam, że kobiety też czasem nie uprawiają tyle seksu, ile by chciały, ale nie trzeba tłumaczyć, że nie łączymy się na forach w grupki i nie dyskutujemy o tym, jak podcinać facetom ścięgna, żeby nie mogli przed nami uciekać.

Tekst Joanny Jędrusik.

Incele kontratakują

8. Służby, mafie i loże vs „szczęść boże”, czyli magiczny świat Grzegorza Brauna

Żydzi, Niemcy i masoni knują przeciw Rzeczypospolitej, a samotny reżyser jest jej ostatnim sprawiedliwym! Czy Matka Boska z rosyjską pomocą uratują Ojczyznę? Dziś w cyklu „wielka prawicowa szuria” zapraszamy was do magicznego świata Grzegorza Brauna.

Tekst Przemysława Witkowskiego.

Służby, mafie i loże vs „szczęść boże”, czyli magiczny świat Grzegorza Brauna

7. Mamo, on mnie zgwałcił

On jest znanym piłkarzem, ona chce anonimowości. Za kim stanie opinia publiczna? Co powie o tym internet? Kiedy ktoś zostanie skrzywdzony, troska, zainteresowanie i wsparcie są szczególnie ważne, a nawet bezcenne.

Tekst Mai Staśko.

Mamo, on mnie zgwałcił

6. Nauczyciele nie dogadali się z ministerstwem. Co czeka nas we wrześniu?

Brakuje przede wszystkim matematyków, informatyków, anglistów, fizyków. Wiemy, że nauczyciele rezygnowali z pracy w szkołach nawet w trakcie wakacji − mówiła rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis w rozmowie z Katarzyna Przyborską.

Nauczyciele nie dogadali się z ministerstwem. Co czeka nas we wrześniu?

5. Panie Kaczyński, pani Pawłowicz, nie lękajcie się Vegi

Patryk Vega kończył w czerwcu nowy film. Tym razem to opowieść o polityce. Prace nad filmem wciąż trwały, ale kampania reklamowa już ruszyła. Brali w niej udział Krystyna Pawłowicz, Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

Tekst Agnieszki Wiśniewskiej.

Panie Kaczyński, pani Pawłowicz, nie lękajcie się Vegi

4. Najbogatsi dalej bogacą się waszym kosztem

Naprawdę nie ma żadnego powodu, żeby na plecach pracowników i klasy średniej budować Bizancjum dla ludzi, którzy i tak mają już wszystko, co można kupić na ziemi za hajs.

Tekst Kamila Fejfera.

Najbogatsi dalej bogacą się waszym kosztem

3. Dlaczego Paulinę Młynarską wywalili z Onetu?

Przez takie Młynarskie kolejne kobiety przypominają sobie rzeczy, o których dawno powinny już były zapomnieć dla dobra mężczyzn, którzy je skrzywdzili. I już nie można normalnie złapać obcej dziewczyny na imprezie za dupę, żeby się nie obawiać, że naskoczą na ciebie jakieś wściekłe feministki.

Felieton Jasia Kapeli.

Dlaczego Paulinę Młynarską wywalili z Onetu?

2. Dlaczego nie pójdę na nowego Tarantino

Nie chodzi mi o to, żeby wszystkie filmy wyprodukowane przez Weinsteina, z „Trainspotting”, „Fortepianem” i „Fridą” na czele, spalić na stosie czy zamknąć teraz w jakiejś piwnicy, do której klucze wydzielał będzie IPN. To zresztą i tak by się nie udało. Możemy jednak nie oglądać filmów kręconych przez przemocowców, a przynajmniej za ich oglądanie nie płacić. Choć osobiście preferuję to pierwsze.

I kolejny felieton Jasia Kapeli.

Dlaczego nie pójdę na nowego Tarantino

1. Co naprawdę zrobił Piotrowicz i dlaczego jest to gorsze, niż myśleliśmy?

Ksiądz dotyka dzieci w miejsca intymne i mówi, że jest jakimś nowym Kaszpirowskim, prokurator sprawę umarza, a Piotrowicz na konferencji przekonuje, że jest OK? Czy państwo rozumiecie skalę zdegenerowania?

Felieton Galopującego Majora czytaliście najchętniej.

Co naprawdę zrobił Piotrowicz i dlaczego jest to gorsze, niż myśleliśmy?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij