Przegląd Tygodnia Jędrzeja Malko

Artykuły warte czytania i dające do myślenia mieszają się na naszych newsfeedach z memami i fake newsami. Jedne i drugie treści znikają sprzed oczu równie szybko. Łatwo się w tym szumie pogubić a trudno czytać autorów i autorki, których nastawiony na maksymalizację zysku z reklam algorytm zamknął poza granicą naszej bańki informacyjnej.

W „Przeglądzie tygodnia” będę co piątek proponował zestaw tekstów, które z jakiegoś powodu szkoda byłoby przegapić. Przegląd subiektywny i z pewnością niewyczerpujący bogactwa sieci, ale robiony z nadzieją, że przyda się w nawigacji po zatłoczonym od treści internecie.

Dla porządku dodam, że w „Przeglądzie”, choć z konieczności autorskim, niekoniecznie będą się ukazywały teksty, pod którymi bym się podpisał, a po prostu te, które zdały mi się prowokujące do dyskusji lub namysłu. Zachęcam też do podsyłania tekstów które uznacie za warte polecenia via email.

Jędrzej Malko


Śmierć na kredyt

Najciekawsze teksty tygodnia: koniec cywilizacji przemysłowej i życie w kredycie

Wszyscy byliśmy nowakami

Najciekawsze teksty tygodnia: jak partia Razem dociera do dresiarzy, nowak, który był uchodźcą i samozatrudnienie jak maszyna czasu

Dlaczego kobiety nie chcą rządzić?

Gdyby kobiety startowały w wyborach równie często, jak mężczyźni, wygrywałyby je tak samo często jak oni. Ale nie stratują…

theresa-may-jaroslaw-kaczynski

Przegląd wyborczy

Najciekawsze teksty tygodnia: Kim są nowi koalicjanci Torysów, polityka tożsamości i IV Rzeczpospolita

Patriotyzm krwi

Najciekawsze teksty tygodnia: o obronie terytorialnej, nowej armii paneuropejskiej, wycieku z Facebooka i singapurskim cudzie gospodarczym.

3 razy nie

O jałowości polityki “równych szans”, nędzy industrializacji i polskim nacjonalizmie.