Świat

Kwaśniewski i choroba byłych prezydentów

To nie przypadek, że wpływowe głowy państw zmieniają sposób myślenia na temat polityki narkotykowej.

Jeden z żartobliwych filmików wyprodukowanych przez węgierską organizację HCLU przedstawia zadowolonego z życia rosyjskiego mafiosa dziękującego władzom ONZ za 50 lat trwania „wojny z narkotykami”, dzięki której mógł zbić fortunę i zakupić kilka wysp na Morzu Śródziemnym. Czytaj relację Justyny Drath ze szkoły letniej „Prawa człowieka i polityka narkotykowa”, zorganizowanej przez Central European University przy współpracy z Open Society. Relacja ukazała się na portalu Narkopolityka.pl.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Justyna Drath
Justyna Drath
Nauczycielka, działaczka społeczna
Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa na UJ. Nauczycielka, działaczka społeczna, członkini ZNP i uczestniczka Kongresu Ruchów Miejskich. Była członkinią partii Razem. Broniła Krakowa przed likwidacją szkół i Młodzieżowych Domów Kultury. Współtworzyła kampanię referendalną komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom. Organizowała działania na rzecz demokracji lokalnej, kierowała klubem Krytyki Politycznej, pomagała w organizacji Manify.
Zamknij