Świat

Kwaśniewski i choroba byłych prezydentów

To nie przypadek, że wpływowe głowy państw zmieniają sposób myślenia na temat polityki narkotykowej.

Jeden z żartobliwych filmików wyprodukowanych przez węgierską organizację HCLU przedstawia zadowolonego z życia rosyjskiego mafiosa dziękującego władzom ONZ za 50 lat trwania „wojny z narkotykami”, dzięki której mógł zbić fortunę i zakupić kilka wysp na Morzu Śródziemnym. Czytaj relację Justyny Drath ze szkoły letniej „Prawa człowieka i polityka narkotykowa”, zorganizowanej przez Central European University przy współpracy z Open Society. Relacja ukazała się na portalu Narkopolityka.pl.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Justyna Drath
Justyna Drath
Nauczycielka
Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa na UJ. Nauczycielka, działaczka społeczna, członkini ZNP i uczestniczka Kongresu Ruchów Miejskich. Była członkinią partii Razem. Broniła Krakowa przed likwidacją szkół i Młodzieżowych Domów Kultury. Współtworzyła kampanię referendalną komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom. Organizowała działania na rzecz demokracji lokalnej, kierowała klubem Krytyki Politycznej, pomagała w organizacji Manify.
Zamknij