O tym, co i jak dzieli Europę oraz po czyjej stronie warto się opowiedzieć dyskutują dziennikarz brytyjski David Goodhart, amerykanistka Agnieszka Graff i socjolog Maciej Gdula. Debatę prowadził Michał Sutowski.

 

Społeczeństwa Europy są podzielone jak nigdy dotąd: tutejsi ścierają się z kosmopolitami, ruchy kobiece z konserwatywną reakcją, unijny establishment z lewicowymi i populistycznym ruchami oporu. Czy z tych napięć zrodzi się nowa, postępowa polityka? A może grozi nam raczej rozpad narodowych wspólnot i „zimne wojny domowe” w poszczególnych krajach?

O tym, co i jak dzieli Europę oraz po czyjej stronie warto się opowiedzieć dyskutują: David Goodhart, dziennikarz brytyjski, autor głośnej książki Road to Somewhere; Agnieszka Graff, amerykanistka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich UW i Maciej Gdula, socjolog, autor m.in. książki Nowy autorytaryzm.

Rozmowę prowadzi Michał Sutowski, redaktor Krytyki Politycznej.

Debata odbyła się 14 czerwca 2019 roku w Warszawie.

***

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Studiów Zaawansowanych w Warszawie we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij