O tym, co i jak dzieli Europę oraz po czyjej stronie warto się opowiedzieć dyskutują dziennikarz brytyjski David Goodhart, amerykanistka Agnieszka Graff i socjolog Maciej Gdula. Debatę prowadził Michał Sutowski.

 

Społeczeństwa Europy są podzielone jak nigdy dotąd: tutejsi ścierają się z kosmopolitami, ruchy kobiece z konserwatywną reakcją, unijny establishment z lewicowymi i populistycznym ruchami oporu. Czy z tych napięć zrodzi się nowa, postępowa polityka? A może grozi nam raczej rozpad narodowych wspólnot i „zimne wojny domowe” w poszczególnych krajach?

O tym, co i jak dzieli Europę oraz po czyjej stronie warto się opowiedzieć dyskutują: David Goodhart, dziennikarz brytyjski, autor głośnej książki Road to Somewhere; Agnieszka Graff, amerykanistka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich UW i Maciej Gdula, socjolog, autor m.in. książki Nowy autorytaryzm.

Rozmowę prowadzi Michał Sutowski, redaktor Krytyki Politycznej.

Debata odbyła się 14 czerwca 2019 roku w Warszawie.

***

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Studiów Zaawansowanych w Warszawie we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij