Podcasty

Moje życie w pandemii – Polki i Polacy o sobie

Fot. Monika Bryk

Trzy lata temu ogłoszono w Polsce pandemię koronawirusa. O tym, jak spędziliśmy pierwsze miesiące w pandemicznej rzeczywistości, pisali autorzy i autorki ponad 400 pamiętników nadesłanych na konkurs.

Książka Pamiętniki pandemii pozwala nam podejrzeć codzienność w pierwszych tygodniach lockdownu, kiedy próbowaliśmy oswoić nową rzeczywistość. W rozmowie z Mateuszem Mazzinim, współautorem (razem z Mają Głowacką, Moniką Helak, Małgorzatą Łukianow i Justyną Orchowską) książki, rozmawiamy o tym, co zaskoczyło badaczki i badacza, które hipotezy udało się potwierdzić, ale też o arcyciekawych kwestiach, które nie znalazły się w wydanym tomie. Czego się o sobie dowiedzieliśmy? Zapraszamy do posłuchania rozmowy i lektury książki.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij