Fotorelacje

Fotorelacja z Lipska: 35 tysięcy przeciwko antymuzułmańskiej Legidzie

Ludzie wyszli na ulice w proteście wobec 5-tysięcznej manifestacji ruchu Lipsk przeciwko Islamizacji Zachodu.

12 stycznia 2015 odbyła się w Lipsku pierwsza demonstracja Legidy. Legida (Lipsk przeciwko Islamizacji Zachodu) to odłam Pegidy (Europejscy Patrioci przeciwko Islamizacji Zachodu), której demonstracje odbywają się regularnie od października, gromadząc każdorazowo ok. 5 tys. demonstrantów. Krytykują oni rząd i media, wyrażają niechęć do imigrantek i azylantów, szczególnie do muzułmanów.

Fala niezadowolenia przetoczyła się i przez inne niemieckie miasta, ale na przykład w Monachium czy Stuttgarcie zwolennicy sloganów nacjonalistycznych i skierowanych przeciwko islamowi nie zdołali przyciągnąć szerszej uwagi. W Lipsku, mimo stosunkowo niewielkiej liczby uczestników, ton manifestacji Legidy był ostrzejszy: rasistowskie hasła, bagatelizowanie Holokaustu, ksenofobia. Kontrmanifestacje przeciw niemal 5-tysięcznej manifestacji zwoleników Legidy zgromadziły w sumie 35 tys. demonstrantów i demonstrantek.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij