Fotorelacje

Fotorelacja: Ruszył park książki w Sopocie!

W niedzielę, 7 lipca w samo południe rozpoczął się pierwszy z szesnastu wakacyjnych Parków książki w Sopocie przygotowanych przez zespół Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Zainspirowani książką Współpraca. Przewodnik dla dzieci oraz Mama Mu na huśtawce zaprosiliśmy maluchów do wspólnego działania. Przewiesiliśmy dwie liny przez gałąź drzewa i pod okiem Agnieszki Jureckiej zamontowaliśmy  tematycznie przygotowaną huśtawkę, by rozpocząć Park książki.

Czytelnicza huśtawka stała się atrakcją dla dzieci i nie tylko. Wokół niej na pufach i stoliczkach czekały książki. Chętnie sięgali po nie rodzice i dzieci. Z godziny na godzinę zainteresowanie Letnią czytelnią rosło. Dorośli chwytali za książki oraz prasę i usadawiali się na workach z sianem, leżakach i trawie. Niektórzy z nich po wybraniu lektury brali ją ze sobą na gorącą tego dnia plażę, lub w przestrzeń zacienionego parku.

W godzinach popołudniowych odbył się „Krytyczny przegląd prasy”, którego gościem był Huber Bilewicz, historyk sztuki prowadzący w Świetlicy Krytyki Politycznej jeden z cykli Uniwersytetu Krytycznego. Równolegle odbywały się warsztaty dla dzieci – Współpracujemy animowane przez Elżbietę i Ewę Okroy. Przez cały dzień przechodnie i bywalcy letniej czytelni z chęcią wypełniali Sopocki Kanon Książki, tworząc spis lektur ważnych i znaczących.

Cały dzień był wypełniony wieloma atrakcjami, które przyciągnęły do Parku Książki wielu czytelników. Każdy z nich mógł znaleźć aktywność dla siebie, zarówno dorośli jak również dzieci. Różnorodność książek sprawiła, że nawet najbardziej wymagający czytelnicy wybrali lekturę dla siebie.

Tekst: Jadwiga Fudali

Letnie czytelnie w Sopocie w wakacyjne weekendy w godz. 12.00 – 18.00:

Park Północny przy Zatoce Sztuki (ul. Aleja Franciszka Mamuszki 14)
lipiec: 7, 14, 21, 28 (niedziele)
sierpień: 3, 4, 10, 11, 16, 17, 18, 19, 20

 Park na Brodwinie przy oczku wodnym, okolice ul. O.Kolberga
13 lipca (sobota)

Opera Leśna
20 lipca (sobota)

Centrum Żeglarstwa i Ratownictwa
27 lipca (sobota)

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij