Sztuki wizualne

Rusza nabór do V edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Zapraszamy fotografki i fotografów do zgłaszania swojej twórczości do stypendium pamięci artysty.

Kolejną edycję stypendium ogłaszamy w czasie, którego krytyczna dokumentacja i komentowanie są zadaniami niemożliwymi, a przez to tak ciekawymi.

Konrad Pustoła obsesyjnie i barometrycznie zapisywał w swoich mistrzowskich kadrach przemiany świata, definiując je także w przemianach jego języka artystycznego. W piątą rocznicę śmierci Konrada zapraszamy młode fotografki i fotografów do zgłaszania swojej twórczości do stypendium pamięci artysty.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie pod tym linkiem.

Wypełniony formularz należy zapisać w formacie PDF i wysłać jako załącznik na adres: [email protected] W temacie wiadomości prosimy wpisać „Zgłoszenie do Programu Stypendialnego Pamięci Konrada Pustoły”.

Z grona zgłoszonych laureata lub laureatkę wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji, przedstawiciele Krytyki Politycznej, osoby posiadające prawa autorskie majątkowe do dorobku twórczego Konrada Pustoły i przedstawiciele środowiska artystycznego fotografów i fotografek.

Zgłoszenia można wysyłać do 4 października 2020 roku.

Laureata lub laureatkę poznamy 14 października 2020 roku, w rocznicę śmierci Konrada Pustoły.

1. Formularz zgłoszeniowy (pdf)
2. Regulamin

Organizatorami stypendium są Fundacja Nowych Działań i Krytyka Polityczna, których celem jest propagowanie twórczości Konrada Pustoły tak, aby inspirowała młodych artystów.

Laureaci stypendium pamięci Konrada Pustoły:

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Jana Jurczaka

Stypendium pamięci Konrada Pustoły trafia do Keymo

czytaj także

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Tytusa Szabelskiego

Stypendium pamięci Konrada Pustoły

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij