Sztuki wizualne

Rusza nabór do V edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Zapraszamy fotografki i fotografów do zgłaszania swojej twórczości do stypendium pamięci artysty.

Kolejną edycję stypendium ogłaszamy w czasie, którego krytyczna dokumentacja i komentowanie są zadaniami niemożliwymi, a przez to tak ciekawymi.

Konrad Pustoła obsesyjnie i barometrycznie zapisywał w swoich mistrzowskich kadrach przemiany świata, definiując je także w przemianach jego języka artystycznego. W piątą rocznicę śmierci Konrada zapraszamy młode fotografki i fotografów do zgłaszania swojej twórczości do stypendium pamięci artysty.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie pod tym linkiem.

Wypełniony formularz należy zapisać w formacie PDF i wysłać jako załącznik na adres: [email protected]. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Zgłoszenie do Programu Stypendialnego Pamięci Konrada Pustoły”.

Z grona zgłoszonych laureata lub laureatkę wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji, przedstawiciele Krytyki Politycznej, osoby posiadające prawa autorskie majątkowe do dorobku twórczego Konrada Pustoły i przedstawiciele środowiska artystycznego fotografów i fotografek.

Zgłoszenia można wysyłać do 4 października 2020 roku.

Laureata lub laureatkę poznamy 14 października 2020 roku, w rocznicę śmierci Konrada Pustoły.

1. Formularz zgłoszeniowy (pdf)
2. Regulamin

Organizatorami stypendium są Fundacja Nowych Działań i Krytyka Polityczna, których celem jest propagowanie twórczości Konrada Pustoły tak, aby inspirowała młodych artystów.

Laureaci stypendium pamięci Konrada Pustoły:

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Jana Jurczaka

Stypendium pamięci Konrada Pustoły trafia do Keymo

czytaj także

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Tytusa Szabelskiego

Stypendium pamięci Konrada Pustoły

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij