Kultura

Political Transformation (into Democracy)

Zapraszamy na 5 debatę Krytyki Politycznych w ramach berlińskiego Biennale poświęconą przemianom politycznym na Białorusi. 20 marca (wtorek), godz. 19.00, KW Institute for Contemporary Art, Berlin.

W związku z rewolucjami i protestami społecznymi, które od roku przetaczają się przez kraje północnoafrykańskie, południowo- i zachodnioeuropejskie oraz przez Stany Zjednoczone, oczy świata coraz częściej zwracają się na wschód – w kierunku Rosji, a przede wszystkim Białorusi – ostatniej europejskiej dyktatury – gdzie opór społeczny nie doprowadził do radykalnych politycznych zmian, ale proces demokratyzacji wydaje się być kwestią czasu. W którą stronę powinien on podążyć? Jaką lekcję wyciągnąć warto z transformacji demokratycznej innych krajów byłego Bloku Wschodniego? Czy Białoruś skazana jest na wybór między miękką dyktaturą w stylu rosyjskim i radykalnym kapitalizmem w stylu zachodnim? Czy możliwy jest inny scenariusz ekonomicznego i politycznego rozwoju na Białorusi? Zapraszamy na dyskusję, w której udział wezmą:

 

Olga Karacz (prezeska organizacji Nasz Dom);
Marina Napruszkina (artystka, prezeska Biura Antypropaganda);
Gisela Neunhoffer (autorka książki „Neoliberal Hegemony: A Global Critique”);
Martin Schibli (kurator);
Agnieszka Wiśniewska (Krytyka Polityczna).
 
Prowadzenie: Zdravka Bajovic (7. Berlin Biennale).

 

20 marca (wtorek), godz. 19.00,  KW Institute for Contemporary Art, Auguststr. 69, Berlin.

 

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij