Ziemowit Szczerek

Fot. Monika Bryk

Szczerek: Andrzej Duda Blackface Show

To był największy wiec polityczny ostatnich lat w Łomży. Miasto odwiedził Andrzej Duda.
Fot. EpiskopatNews/flickr.com

Kandydaci na prezydenta traktują nas jak kretynów

W tej kampanii słyszymy wiele obietnic. Dziennikarze i rządowi propagandyści zadają kandydatom dużo pytań. Nikt jednak nie zadaje pytania najważniejszego.
Fot. SP Records/youtube.com

Szczerek: Kazik a walka klasowa

Patrzyłem, jak najlepsze umysły młodego pokolenia podkreślają, że oczywiście zachowanie Trójki be, ale dodają, że nie lubią Kazika Staszewskiego.
Fot. Nazish Mirekar/Unsplash. Edycja KP.

Jaszczuroludzie w koronach wirusów

Wydawałoby się, że można na chwilę zapomnieć, że żyjemy w kraju, w którym na co dzień rozum wyje z zadawanego mu upokorzenia.
Kolejka aut wracających do kraju na przejściu granicznym w Jędrzychowicach. Fot. Jakub Szafrański

Powrót do zamkniętego pokoju, w którym straszy

Przy niemieckim egoizmie, przykrytym dla niepoznaki unijną flagą, ryczący i ziejący egoizm pisowskiej Polski czy orbanowskich Węgier wydaje się gorejącą stodołą przy małym ognisku.

Gdula ma rację

Dlaczego za głupotę rządu i łamanie przezeń prawa odpowiadać mają wszyscy obywatele, w tym ci, którzy nie tylko go nie popierają, a wręcz otwarcie przeciwko niemu występują? Ziemowit Szczerek broni Macieja Gduli.

Fot. Jakub Szafrański

Szczerek: Wytrawny koktajl z polskości

Lewica to inteligenckie, artystyczne, wielkomiejskie środowiska, a oddolność i prowincję reprezentuje w Polsce prawica. Ale ja chcę wierzyć, że nie zamkniemy się już na zawsze w tej pierdolonej banieczce.