Cezary Michalski

Video killed the radio star

O Trumpie, Berlusconim, Kaczyńskim…

Koklusz 5

Cała ta parada wlokąca się za ramieniem Prezesa, wszyscy stali się dzieciaczkami „w sercu” i spryciarzami „w umyśle”.

Koklusz 4

Właściwie tylko obecność koniunkturalistów upodabnia władzę PiS do wszystkich innych rządów III RP. Fanatyków oraz regularnych wariatów jest w PiS-ie więcej.

Koklusz 3

Ja znam tę melodię i znam ten tekst/ I tych, co spłodzili tę odę/ Każdy z nich cichcem winko pił/ A innym zalecał wodę...

Koklusz 2

Kaczyński, ten niegdyś „żoliborski inteligent”, doskonale wie, skąd cytuje i kogo. Cytuje i parafrazuje wielkich zamordystów przeszłości.

Koklusz

A może największa tajemnica skuteczności politycznej przemocy polega właśnie na tym, że się własną polityczną przemoc skutecznie ukrywa?

Cezary-Michalski

Koalicja bez strachu

To jest koalicja zadaniowa, a zadania, które przed nią stoją, są raczej ważne.

Proza zdziczenia

Jeśli Zjednoczonej Lewicy uda się nas wyciągnąć z politycznego bagna choćby o milimetr, będzie to sukces graniczący z cudem.

Jest spadkobiercą Partii ONR

Nie ma już wątpliwości, że nienawiść do imigrantów jest większa w Europie „postkomunistycznej” niż w Europie ćwiczonej od wielu dekad w mieszczańskim liberalizmie.

andrzej-duda

Referendum przeciwko Oświeceniu

Wybieram pośrednią demokrację partyjnego systemu przeciwko demokracji bezpośredniej – kreującej chaos, będącej przystankiem na drodze do tyranii.

Powstanie, czyli chytrość nierozumu

Polityka historyczna dzisiejszej polskiej prawicy, jeśli różni się od polityk historycznych rozmaitych europejskich faszyzmów, to tylko na gorsze.

Witajcie w Ameryce!

Witajcie w Ameryce, w której jest tylko jeden Kościół, demokraci są przesunięci na prawo, a Tea Party to Tea Party.