Raz udostępnione w sieci intymne nagranie czy zdjęcie nie zniknie już nigdy. Ofiary boją się chodzić po ulicy ze strachu, że zostaną rozpoznane.
O co nie pytać osób w trakcie in vitro?
Wiele ciąż nie zaistniałoby bez pomocy medycznej, jak zabieg wycięcia polipów, leki czy inseminacja. O większości takiego wspomagania nawet nie wiecie.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne to straszne gówno (ale można je zwalczać)
Mogę żyć. Mogę oddychać. Chodzę bez cofania. Wychodzę z domu. Włączam światło, gdy robi się ciemno, a gaszę, gdy idę spać. Nie 10, 40 czy 100 razy – tylko raz.
Ela Gawin naraża kolejne dzieci. Wysłałam zgłoszenie do Rzeczniczki Praw Dziecka
Platformy od dawna są informowane o czynach patostreamerki. Tipply zablokowało jej możliwość zarabiania, ale YouTube i TikTok nadal przyzwalają na jej aktywność.
Stary chłop nigdy nie jest tak stary jak stara baba (po trzydziestce)
Czasem mam poczucie, że więcej oburzenia wywołuje trzydziestolatka starająca się o dziecko, niż trzydziestolatek starający się poderwać dziecko.
Ela Gawin obmacuje nastolatka na streamie, on się sprzeciwia. Czy YouTube wreszcie zareaguje?
54-letnia Ela Gawin „żartuje”, że będzie seksualnie wykorzystywała osiemnastolatka, po czym szarpie nim, liże go po uchu, dotyka wbrew jego woli i rzuca seksualne teksty.
Nowa definicja gwałtu zacznie obowiązywać za pół roku. Co tak naprawdę się zmienia?
Walczyłyśmy o to latami. Dziś już wiemy na pewno – nowa definicja zgwałcenia niedługo zacznie obowiązywać w Polsce w ramach Kodeksu karnego. Prezydent w czwartek podpisał jego nowelizację.
Maja Staśko: Dlaczego jestem hejtowana?
Jestem hejtowana, dlatego że ktoś decyduje się hejtować. To jest zawsze wybór tej osoby. To nie jest wina osoby hejtowanej, jej wyglądu, zachowania. Hejt jest przemocą.
Nie tylko Liza. Dorota też została zgwałcona w bramie w centrum Warszawy
Publikujemy historię Doroty, zawartą w książce „Gwałt polski” autorstwa Patrycji Wieczorkiewicz i Mai Staśko.
Polskie #MeToo: Liberalne elity, Pandora Gate, mężczyźni źle socjalizowani i kobiety, które poczuły się molestowane
Patrycja Wieczorkiewicz i Maja Staśko, autorki wydanej w 2020 roku książki „Gwałt polski”, rozmawiają o tym, co zmieniło polskie #MeToo – co się udało, a do czego jeszcze długa droga.
Zyski z oskarżeń o przemoc? W #PandoraGate zgarniają je youtuberzy. Ofiary są atakowane
Ludzie, którzy latami obśmiewali feministki za walkę o prawa kobiet i wspieranie ofiar, w obliczu medialnej burzy pozbyli się swoich pracowników i podopiecznych z uwagi na seksistowskie wypowiedzi.
Koncert Malika w Sierpcu. Dzieci słuchały, że „sędzina patrzy, jakby go chciała złapać za faję”
Czy zgody od opiekunów były sprawdzane, zgodnie z deklaracjami burmistrza? Tak olbrzymia liczba dzieci i nastolatków to wiele godzin weryfikowania pod kątem wieku, zgody dorosłych i bezpieczeństwa małoletnich.