Podcasty, Unia Europejska

Brexit po brexicie [podcast]

Gościem Mateusza Lufta i Adama Ostolskiego w „Podcaście krytycznym” jest Jakub Krupa, były korespondent PAP w Londynie.

31 stycznia tego roku Brytyjczycy oficjalnie opuścili Unię Europejską. Ale to nie koniec odysei z brexitem. Negocjacje nad przyszłym kształtem relacji między Wielką Brytanią a UE dopiero się zaczęły, punkty sporne są liczne, a wynik rozmów pozostaje niepewny.

Główny negocjator ze strony UE Michel Barnier ostrzega, że te rozmowy będą „bardzo, bardzo trudne”. Jednak w okresie przejściowym, mającym trwać do końca roku, w życiu codziennym na Wyspach niewiele się zmieniło, a dalekosiężne skutki opuszczenia UE dopiero z biegiem czasu zaczną być odczuwalne. Jak się to wszystko skończy?

Brexit, czyli nic

W Podcaście krytycznym wraz z naszym gościem – Jakubem Krupą, byłym korespondentem PAP w Londynie – przyglądamy się głównym obszarom niezgody między Unią a Wielką Brytanią, od warunków porozumienia handlowego, przez kompetencje Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, po kwestie dotyczące Irlandii Północnej.

Rozmawiają Mateusz Luft i Adam Ostolski.

Fot. Thierry Roge/UE2020

***

Ten podcast powstał we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij