Podcasty, Unia Europejska

Brexit po brexicie [podcast]

Gościem Mateusza Lufta i Adama Ostolskiego w „Podcaście krytycznym” jest Jakub Krupa, były korespondent PAP w Londynie.

31 stycznia tego roku Brytyjczycy oficjalnie opuścili Unię Europejską. Ale to nie koniec odysei z brexitem. Negocjacje nad przyszłym kształtem relacji między Wielką Brytanią a UE dopiero się zaczęły, punkty sporne są liczne, a wynik rozmów pozostaje niepewny.

Główny negocjator ze strony UE Michel Barnier ostrzega, że te rozmowy będą „bardzo, bardzo trudne”. Jednak w okresie przejściowym, mającym trwać do końca roku, w życiu codziennym na Wyspach niewiele się zmieniło, a dalekosiężne skutki opuszczenia UE dopiero z biegiem czasu zaczną być odczuwalne. Jak się to wszystko skończy?

Brexit, czyli nic

W Podcaście krytycznym wraz z naszym gościem – Jakubem Krupą, byłym korespondentem PAP w Londynie – przyglądamy się głównym obszarom niezgody między Unią a Wielką Brytanią, od warunków porozumienia handlowego, przez kompetencje Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, po kwestie dotyczące Irlandii Północnej.

Rozmawiają Mateusz Luft i Adam Ostolski.

Fot. Thierry Roge/UE2020

***

Ten podcast powstał we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco