Od redakcji

Samorządowy wieczór wyborczy Krytyki Politycznej

Po niedzielnym głosowaniu spotkajmy się na wieczorze wyborczym Krytyki Politycznej. Widzimy się w Barze Studio w Warszawie oraz na Facebooku, YouTubie i na KrytykaPolityczna.pl.

Mam nadzieję, że wszystkie i wszyscy z was już sprawdzili, gdzie głosują w niedzielnych wyborach samorządowych. I choć ta kampania z poziomu przekazów mediów ogólnopolskich była mało samorządowa, a bardzo ogólnopolska, to liczę też, że mieliście czas przyjrzeć się listom kandydatek i kandydatów w waszych okręgach. Może część z nich spotkaliście z ulotkami na ulicach albo widzieliście ich twarze i hasła na banerach wiszących na płotach i balkonach.

15 października pobiliśmy rekord wyborczej frekwencji, głosowało wtedy 74,38 proc. uprawnionych. W wyborach samorządowych zawsze głosuje mniej osób, dotychczasowy rekord padł w roku 2018, kiedy to na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów głosowało 54,9 proc. uprawnionych. Z najnowszego sondażu Pollster dla „Super Expressu” wynika, że w niedzielę zamierza głosować 56 proc. z nas.

Sadura: 15 października nie skończył się w Polsce populizm

Idźcie na wybory. Zdecydujcie, kto będzie dbał o nasze wsie, gminy, miasta, powiaty i województwa.

A po głosowaniu spotkajmy się na samorządowym wieczorze wyborczym Krytyki Politycznej. Widzimy się w Barze Studio w Warszawie oraz na Facebooku, YouTubie i na KrytykaPolityczna.pl.

O 20:00 zaczniemy quiz wiedzy o Polsce. Można jeszcze powtórzyć sobie rzeki i potrenować wymienianie z pamięci wszystkich województw.

Po 20:30 zaprosimy na scenę studentki i studentów zaangażowanych w protesty na polskich uczelniach. Porozmawiamy też z ekipą ze społecznej instytucji kultury Jasna 10. Pokażemy wam dwa filmy. Bo nauka i kultura to sprawy zbyt ważne, żeby o nich nie wspomnieć.

Co trapi polskie uczelnie? Studenci i studentki wyjaśniają

O 21:00 poznamy wyniki exit poll i porozmawiamy z publicystami i komentatorkami. Będą ze mną i z wami Paulina Januszewska, Katarzyna Przyborska, Przemek Sadura, Sławek Sierakowski i Jakub Majmurek. A z Cieszyna, z którym się połączymy, dołączy Joanna Wowrzeczka.

Dla fanów fejsa podaję link do wydarzenia.

Do zobaczenia!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Wiśniewska
Agnieszka Wiśniewska
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl, w latach 2009-2015 koordynatorka Klubów Krytyki Politycznej. Absolwentka polonistyki na UKSW, socjologii na UW i studiów podyplomowych w IBL PAN. Autorka biografii Henryki Krzywonos "Duża Solidarność, mała solidarność" i wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską "Kino to szkoła przetrwania". Redaktorka książek filmowych m.in."Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna", "Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna".
Zamknij