Kraj

Antyfaszystowskie street party „Za wolność Waszą i Naszą!”

W czwartek 11 listopada o 14:00 z placu Unii Lubelskiej w Warszawie wystartuje antyfaszystowskie street party „Za wolność Waszą i Naszą!”. Demonstracja odbywać się będzie pod hasłami wolności, równości i pomocy wzajemnej.

Antyfaszystowskie street party to „kontra wobec rządowego i bojówkarskiego kultu śmierci i cierpienia, sprzeciw wobec fali nienawiści i terroru w publicznych mediach, na ulicach czy w przygranicznych lasach. Jest to też przeciwstawienie im życia, wolności i energii tych, które i których chcieliby uciszyć” – piszą organizatorzy.

Jest ONR-u spadkobiercą partia – ta z Nowogrodzkiej

„Antyfaszyzm ma długą tradycję artystycznego wyrażania protestu, chociażby przez taniec czy muzykę – dodają. – Jedną z form oporu dla dyktatury Franco było flamenco, współczesną jest przeciwstawienie żywej kultury młodzieżowej tańcowi śmierci, do którego popycha nas rząd”.

Koalicja Antyfaszystowska zapowiada sześć platform ze zróżnicowaną muzyką, w tym występami na żywo. Wśród artystów pojawią się Miły ATZ czy asthma, własną platformę poprowadzi Wixapol. Pojawią się także bard Hiob Dylan, kabaretowe Di Libe brent wi a nase Szmate, Roots Revival Soundsystem. Na scenie pojawi się kurdyjski raper Serhado, który przypomni o walce kurdyjskiej społeczności przeciw fundamentalistom religijnym i imperialistycznej okupacji.

Płyta „Manifest” to nie głos pokolenia. Za to asthma to raper, jakiego wypatrywałyśmy

Blisko czoła street party szedł będzie prouchodźczy „Blok Gościnności”, organizowany w ramach ogólnokrajowej społeczno-artystycznej inicjatywy Marsz Gościnności.

Antyfaszystowskie street party „Za wolność Waszą i Naszą!” startuje w czwartek 11 listopada o 14:00 z placu Unii Lubelskiej w Warszawie.

Koalicja Antyfaszystowska to przedsięwzięcie od kilkunastu lat popularyzujące myśl i działalność antyfaszystowską w różnych formach. Listopadowe wydarzenie powraca po rocznej przerwie, ostatnim razem zgromadziło około 10 tysięcy osób.

Źródło: informacja prasowa

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij