Aktualności Instytutu Krytyki Politycznej

Debata: Podział polityczny w Europie – szansa na postęp czy droga do katastrofy?

Społeczeństwa Europy są podzielone jak nigdy dotąd: tutejsi ścierają się z kosmopolitami, ruchy kobiece z konserwatywną reakcją, unijny establishment z lewicowymi i populistycznym ruchami oporu. Czy z tych napięć zrodzi się nowa, postępowa polityka?

A może grozi nam raczej rozpad narodowych wspólnot i „zimne wojny domowe” w poszczególnych krajach?

O tym, co i jak dzieli Europę oraz po czyjej stronie warto się opowiedzieć rozmawiać będziemy z Davidem Goodhartem, autorem głośnej książki Road to Somewhere oraz Agnieszką Graff i Maciejem Gdulą.

Prowadzenie: Michał Sutowski

Debata odbędzie się w językach polskim i angielskim (tłumaczenie symultaniczne). / The debate will be held in Polish and English (simultaneous translation).

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019, o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod opisem. DAVID GOODHART – brytyjski dziennikarz, wieloletni korespondent zagraniczny dziennika „Financial Times”, ostatnio autor głośnej książki The Road to Somewhere: The Populist Revolt and the Future of Politics (2017), zajmował się m. in. analizą społecznych źródeł Brexitu oraz kwestią napięć między różnorodnością i pluralizmem a solidarnością i spójnością społeczną.

Zapisy

[dhvc_form id=”5711″]

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij