Aktualności Instytutu Krytyki Politycznej

Europa Wschodnia jako źródło cierpień. Rozmawiają Agnieszka Holland, Marci Shore i Sławomir Sierakowski

Sławomir Sierakowski będzie rozmawiać z Agnieszką Holland i Marci Shore o tym, czy Europa Wschodnia to inna całość kulturowa niż Zachód i Rosja - co ją wyróżnia i co pociąga za sobą tak wiele drastycznych wydarzeń, jak te opisywane w filmach i książkach obu bohaterek. W tym tych, które ukazały się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej, czyli "Nowoczesność jako źródło cierpień" Marci Shore i "Holland. Przewodnik Krytyki Politycznej". Obie dyskutantki należą do rady Instytutu Studiów Zaawansowanych, który w tym tygodniu kończy pierwszy rok swojej działalności.

Debatę z udziałem Agnieszki Holland i Marci Shore poprowadzi Sławomir Sierakowski

7 lipca, niedziela, godz. 20.00, siedziba Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16/II p.

Sławomir Sierakowski będzie rozmawiać z Agnieszką Holland i Marci Shore o tym, czy Europa Wschodnia to inna całość kulturowa niż Zachód i Rosja – co ją wyróżnia i co pociąga za sobą tak wiele drastycznych wydarzeń, jak te opisywane w filmach i książkach obu bohaterek. W tym tych, które ukazały się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej, czyli „Nowoczesność jako źródło cierpień” Marci Shore i „Holland. Przewodnik Krytyki Politycznej”.

Obie dyskutantki należą do rady Instytutu Studiów Zaawansowanych, który w tym tygodniu kończy pierwszy rok swojej działalności.


Spotkanie odbędzie się w Warszawie, przy ul. Foksal 16, II p.

Zapraszamy!

______________

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audio, obejrzenia zapisu wideo i galerii zdjęć ze spotkania.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij