Aktualności Instytutu Krytyki Politycznej

Karol Modzelewski: Chuligan w polityce. O utopiach, radykałach i autorytetach.

Czy radykalizm i utopizm to przywileje (wyłącznie) młodości? Czy nowe pokolenia potrzebują starych autorytetów? Czy w polityce potrzeba nam „życiodajnych impulsów chuligaństwa”? O to właśnie, a także o zderzenie idealizmu ze światem codziennej polityki będziemy pytać profesora Karola Modzelewskiego – wybitnego historyka średniowiecza, uniwersyteckiego dysydenta w latach 60., współautora Listu otwartego do członków PZPR, działacza „Solidarności”, więźnia politycznego PRL, w III RP senatora i kontestatora polskiej transformacji.

Czy radykalizm i utopizm to przywileje (wyłącznie) młodości? Czy nowe pokolenia potrzebują starych autorytetów? Czy w polityce potrzeba nam „życiodajnych impulsów chuligaństwa”?

O to właśnie, a także o zderzenie idealizmu ze światem codziennej polityki Sławomir Sierakowski będzie pytać profesora Karola Modzelewskiego – wybitnego historyka średniowiecza, uniwersyteckiego dysydenta w latach 60., współautora Listu otwartego do członków PZPR, działacza „Solidarności”, więźnia politycznego PRL, w III RP senatora i kontestatora polskiej transformacji.

Debaty Havlowskie współorganizuje Fundacja im. Heinricha Bölla. Patronat medialny: Gazeta Wyborcza.

_______________________________

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audio ze spotkania.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij