– Popierałam paradę zawsze. Zresztą ja się wywodzę z czasów, kiedy homoseksualizm nie był czymś złym – mówiła nam podczas parady jednak z uczestniczek.
Kancelaria ostatniej szansy
– Pomoc to nie jest „poświęcenie”. Pomoc jest normalna i potrzebna, to coś, co ludzie dają sobie i dostają od innych każdego dnia – mówi Piotr Ikonowicz, działacz społeczny i jeden z liderów Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.
Obozy koncentracyjne dla gejów w Czeczenii
Sytuacja w Czeczenii, która jest związana ze społecznością LGBTIQ na Kaukazie, to jest bezpośrednio odwołanie do okresu nazistowskiego.
Życie w zawieszeniu. Rocznica zamknięcia granic europejskich
Szlak bałkański prowadzący z Grecji do Północnej Europy został zamknięty w marcu 2016. Tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci mierzą się z niepewną przyszłością.
Rasizm precz! Nie damy się podzielić!
Nie zgadzamy się na alians prawicowej władzy z nacjonalistami! Wideorelacja z demonstracji Solidarni przeciw rasizmowi.
„Przeciw przemocy władzy. Dość wyzysku reprodukcyjnego”
5 marca 2017 ulicami Warszawy przeszła XVIII Warszawska Manifa.
Lepiej dyskutować w teatrze niż na ulicy [KOMENTARZE]
Obrazy uczuć religijnych nie było. W przeciwieństwie do dobrego spektaklu o problemach z Kościołem katolickim.
„Cała gmina zawsze razem!”
Koniec protestu głodowego w Dobrzeniu Wielkim.
„Fanfik” Powieść nie tylko dla nastolatków!
W poznańskim liceum trwają przygotowania do Dnia Niepodległości. Czyja koncepcja zwycięży? Kółko historyczne domaga się patriotycznej akademii. Zespół kabaretowy woli skecze o rogalach świętomarcińskich. Tymczasem szesnastoletnia Tosia ma na głowie poważniejszy problem…
STOP reformie edukacji!
Ogólnopolską manifestację pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole” zainicjował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Tylko związkowców przyjechało do stolicy ok. 35 tys. – ZNP zarejestrowało ponad 600 autokarów i kolejne kilkaset busów.
II Ogólnopolski Strajk Kobiet
3.10, w Czarny Poniedziałek powiedziałyśmy i powiedzieliśmy głośne NIE. I udało nam się! Nie czas jednak na składanie parasolek. Dlatego NADAL MÓWIMY NIE!
Warszawa przeciwko rasizmowi i przemocy
Na ataki narażone są wszystkie osoby wyróżniające się kolorem skóry, ubiorem czy mówiące w obcym języku. Także ludzie żyjący w Polsce od lat, a nawet tutaj urodzeni. Przemoc słowna i fizyczna spotyka naszych przyjaciół, naszych sąsiadów i naszych wspólnych gości.