Potrafisz dokonać wyboru

Włącz się do kampanii #wybierzmysię korzystając z przygotowanych materiałów, udostępniając grafiki w social-mediach, opowiadając historię swoich wyborów.

ZOBACZ MATERIAŁY!

Każda z nas codziennie mierzy się z serią nieustających wyborów i decyzji do podjęcia. Od tych najbardziej błahych – jaki serial włączyć, co zjeść na kolację #girldinner – do tych poważnych, które związane są z relacjami, edukacją, karierą i przyszłością. Naszą oraz innych. Czasem podejmowanie wyborów bywa przytłaczające. Ale wybieramy. Podejmujemy decyzję. Znajdujemy w sobie siłę, mądrość i intuicję, żeby wybrać i poczuć swoją sprawczość.

Nasze wybory często nie są idealne i nie muszą być. Czasem warto oprzeć się na impulsie, pojedynczej myśli czy emocji. Najważniejsze jest to, żeby wybierać. To podejmowanie wyborów prowadzi nas do przodu, pozwala nam się rozwijać, zawalczyć o siebie. To ono wyprowadziło nas na ulice w ostatnich latach. Wszystkie wiemy, że potrafimy wybierać, nikt nie musi robić tego za nas. A jednak, co kilka lat przychodzi taka chwila, w której wiele z nas zaczyna wątpić w siebie – w swoją wiedzę, emocje, intuicję. Zaczynamy wierzyć, że wybory przez duże “W” to nie jest coś dla nas. A przecież nie różnią się one od tych codziennych, zwyczajnych, które dzień w dzień podejmujemy. Potrafimy podjąć też ten wybór!

Dlatego zapraszamy Was do skorzystania z naszych materiałów i podzielenia się historiami, jak Wy podejmujecie życiowe wybory, w tym między innymi ten przy urnie wyborczej . Dlaczego podejmowanie wyborów jest dla Was ważne. Co Wam w tym pomaga. Wierzymy w to, że dzieląc się nawzajem swoimi historiami pokażemy, że każda z nas potrafi ten wybór podjąć, że wszystkie jesteśmy wystarczające, by móc zakreślić krzyżyk na karcie wyborczej, że ramię w ramię możemy zawalczyć o ważne dla nas sprawy. #wybierzmysię

Jeśli nie masz prawa wyborczego w Polsce, ze względu na wiek lub obywatelstwo, a zależy Ci na frekwencji wyborczej, możesz włączyć się do akcji #zagłosujdlamnie i skorzystać z naszych materiałów namawiając swoją społeczność do głosowania dla Ciebie i Twojej przyszłości.

Tłumaczenie PJM

Jak się włączyć?

Znajdziecie tu materiały, które mogą pomóc lub zainspirować Was w tworzeniu treści skierowanych do Waszych społeczności i bliskich. Znajdziecie tu grafiki stworzone przez polskie ilustratorki i graficzki, które możecie wykorzystać na swoich profilach, tła do nagrywania rolek i tiktoków, naklejki na instagrama, pytania i treści zachęcające do opowiedzenia o swoich wyborach w postach lub video. Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do włączenia się w akcję. Pamiętajcie o hashtagu #wybierzmysię, żebyśmy mogły nawzajem widzieć i wspierać swoje treści.

  • Udostępnij w swoich social mediach grafiki przygotowane przez super artystki Grafiki i ilustracje
  • Nagraj rolkę, tiktoka, stories lub video korzystając z naszych materiałów – Tła i naklejki
  • Zainspiruj się tekstami i pytaniami, które przygotowałyśmy, by opowiedzieć historię swoich wyborów – Pytania i teksty

Jeśli chcesz, żeby Twoja praca znalazła się wśród naszych materiałów lub masz do nas pytania pisz śmiało na [email protected]

Utwory są rozpowszechniane na podstawie licencji Creative Commons w wersji Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez Utworów Zależnych 4.0 Międzynarodowa (CC BY-NC-ND 4.0).

Zamknij