Równość jest jedną z najważniejszych wartości Unii Europejskiej, ale czy na pewno wszyscy są dziś w Polsce równi? 98 proc. osób LGBT+ w Polsce ma prawo mieć przeciwne zdanie.
Nie od dziś wiadomo, że polska polityka nie nadąża za społeczeństwem. Kolejne rządy, zamiast wspierać obywateli i obywatelki w ich prawie do realizowania szczęścia i życia rodzinnego na własnych zasadach – straszą, dyskryminują i negują np. relacje rodzicielskie łączące dzieci z ich niebiologicznymi rodzicami, tylko dlatego, że oboje rodzice są tej samej płci. Czy możemy zrobić coś, żeby naprawdę żyło nam się lepiej, równiej i sprawiedliwiej? Żeby każda osoba czuła się w Polsce i w Europie jak u siebie?
czytaj także
O życiu w tęczowej rodzinie rozmawiam z drą Anną Strzałkowską, psycholożką, socjolożką, wykładowczynią akademicką, byłą przewodniczącą Rady ds. Równego Traktowania w Gdańsku, aktywistką na rzecz osób LGBT+.
SŁUCHAJ NA SPOTIFY:
SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:
SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:
Prawo Spurek
Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.