Świat

las-amazonski

Świat walczy z dwutlenkiem węgla, a mafie dalej rabują amazoński las

Bez rozbicia zorganizowanej przestępczości, która zagraża naturalnym obszarom pochłaniającym dwutlenek węgla, redukcja emisji może być bezcelowa.Robert Muggah, Adriana Abdenur i Ilona Szabó
zdzislaw-krasnodebski

Krasnodębski: Nie chcemy Europy-superpaństwa, nie chcemy europejskiego narodu

Le Pen? Salvini? Abascal? PiS będzie współpracować z tymi, którzy podzielają naszą diagnozę i mają podobne cele programowe.

Chcesz być elitą? Zacznij już w podstawówce!

Czy mam wysyłać córkę do publicznej szkoły, która zestresowała ją już przy zapisach? Tylko dlatego, że to „ideologicznie” słuszne?Apolena Rychlíková
Barack Obama i Joe Biden

Odkurzanie Joe Bidena, czyli Puchatek nie zastąpi Krzysia

Joe Biden to murowana recepta na powtórkę z 2016 roku. Jego „rozpoznawalność” to najgorsza pułapka, w jaką mogą się wpakować demokraci.

Co dalej z Zielonym Nowym Ładem?

Młodzi demokraci przyjęli plan z entuzjazmem, republikanie pocieszają się, że jest kompletną utopią, a jądro Partii Demokratycznej nie bardzo wie, co z tym fantem zrobić.

Soros: Obudź się, Europo!

Europa, jakby we śnie, zmierza ku otchłani. Mieszkańcy kontynentu muszą się obudzić, zanim będzie za późno.

Wenezuela zapracowała na ten kryzys

To prawda, że swoimi rządami Nicolás Maduro zapracował na kryzys w Wenezueli. Mniej więcej połowa społeczeństwa nie popiera jednak ani lewicowego prezydenta, ani prawicowej opozycji.

Małżeństwo jest już martwą instytucją

Praca, którą wykonują społeczności LGBT, by uzyskać prawo do zawarcia małżeństwa jednopłciowego, jest właściwie kontrproduktywna i reakcyjna.

Jak powstrzymać twardy Brexit

Groźbę twardego Brexitu można oddalić: wystarczy uchylić termin przyjęcia umowy.

Soros: Chiny kontra społeczeństwo otwarte

Trwa zimna wojna, która może się przerodzić w otwarty konflikt. Istnieniu społeczeństw otwartych zagraża bezprecedensowe niebezpieczeństwo.

Facebookokracja

Silvio Berlusconi rządził Włochami za pośrednictwem swojej telewizji. Liderzy koalicji Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej rządzą przez Facebooka.

Gorzki sukces globalizacji

Ogólnoświatowa sieć korupcyjnych powiązań to jeden z najtrwalszych i najtragiczniejszych efektów globalizacji.