Świat

Fot. imgflip.com/Edycja KP.

Po debacie: Czy Trump się wreszcie zamknie?

Amerykańskie media niemal jednogłośnie oceniły starcie Joe Bidena z Donaldem Trumpem jako totalny chaos, który zniszczył powagę instytucji prezydenckich debat.

Sąd pod prąd. Ruth Bader Ginsburg zastąpi skrajna konserwatystka

Cztery lata temu republikanie twierdzili, że koniec kadencji prezydenta to nie czas na mianowanie nowych sędziów Sądu Najwyższego. Dziś są oczywiście przeciwnego zdania.
Fot. Robert Scoble, Stock Catalog/Flickr.com. Edycja KP.

Facebook wyjdzie z UE? Nie, ale…

Czy całe zamieszanie ma znaczenie dla nas, zwykłych użytkowniczek i użytkowników Facebooka? Właściwie nie, bo i tak nie mamy kontroli nad tym, kto i jak wykorzystuje nasze dane.
Fot. TUT.By/facebook.com

Rewolucja już się wydarzyła

Przestaję wątpić, czy moi rodacy dadzą radę, bo wydaje się, że od rewolucji nie ma już odwrotu.Julia Aleksiejewa

Wolonturystyka. Szkodliwy biznes zbudowany na dobrych intencjach

Kompleks białego zbawcy widzimy, gdy celebryci i wolonturyści z Zachodu wrzucają na Instagrama wyretuszowane zdjęcia z „biednymi murzyniątkami” na rękach (vide słynne banery Dominiki Kulczyk rozsiane swego czasu po Polsce).Anna Mikulska

Rae: Cięcia duże – sukcesów brak

Kiedy MFW zaczyna nawoływać rząd twojego kraju do złagodzenia polityki głębokich cięć budżetowych, to wiedz, że coś jest nie w porządku.

List drugi, ulica graniczna

„Wyjechali wszyscy nasi podopieczni…”. Wyjechali do Strasburga, jak dwanaście razy w roku, na całe cztery dni sesji plenarnej europarlamentu.

List pierwszy, z podróży

Kto pełni funkcję Sithów w mojej fantazji, przygotowujących zemstę na Unii rozchwianej przez kryzys? Od dzisiaj specjalne korespondencje Cezarego Michalskiego z Brukseli.