Świat

Fot. Купалаўскі тэатр/Youtube.com

Z teatru został tylko budynek

58 pracowników Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały w Mińsku zostało zwolnionych. Sytuację skomentował sam Aleksander Łukaszenka słowami: „Chcieliście wolności? No to ją macie”.Julia Aleksiejewa

Skąd się wziął trumpizm?

Jak to możliwe, że polityka Republikanów jest tak skrajnie sprzeczna z interesami amerykańskiego społeczeństwa, a mimo to nie spotyka ich odwet wyborców?Sheri Berman
Fot. MSZ Litwy/The Moscow Times

Z Mińska jest bliżej do Wilna niż do Warszawy

Bez Polski Litwa nie bardzo może cokolwiek osiągnąć w polityce wschodniej na poziomie UE i NATO.Dominik Wilczewski
Fot. ronpaulrevolt2008/Flickr.com

Miła Ellen ma kłopoty

A czy ktoś jeszcze pamięta o tym, że gwiazda pozbawiła swoich pracowników wynagrodzeń?Eileen Jones

Oświadczenie Edwarda Snowdena z Moskwy

Administracja Obamy nie boi się takich demaskatorów jak ja, Bradley Manning czy Thomas Drake. Administracja Obamy boi się was.

Bułgaria: „Nie dla fasadowej demokracji!”

To druga fala sprzeciwu wobec politycznego establishmentu, który zdradził demokratyczne ideały. Memorandum Centrum Strategii Liberalnych z Sofii.

Flassbeck: Wykorzystać ostatnią szansę dla Unii

Od początku kryzysu w Europie popełniano fatalne błędy przy próbach jego opanowania. Jest już późno – choć wciąż nie za późno na odwrót.

Cichocki: Hegemonia w niemieckiej Europie

Dzisiejsze Niemcy rozdarte są pomiędzy „wyjściem z Europy” a pozostaniem w Europie z koniecznością przetworzenia jej na swoją modłę.

Brazylia: przebudzenie giganta?

Jeszcze miesiąc temu siedziałam w kawiarni w centrum Rio z grupą przyjaciół Brazylijczyków, oburzając się na bierność społeczeństwa.