Świat

27 lat przed Gretą była Severn, ale wszyscy ją ignorowali

„Jesteśmy w ogóle na liście waszych priorytetów?”Dalibor Zíta

Ci, co popierali Bolsonaro, mają krew na rękach

Górnicy i drwale w rekordowym tempie wycinają chronione lasy deszczowe, zatruwają rzeki rtęcią i celowo przenoszą COVID-19 na rdzenne społeczności.Brasil Wire

Poznać obcego po kaszlu jego

Zachowania, które do niedawna uchodziły za całkiem niewinne, takie jak kaszel czy kichanie, dzisiaj wywołują niepokój i odtrącenie. Simon Williams i Kimberly Dienes

Los Białorusi zależy od urzędników i milicji

Nie miałem nawet wątpliwości, że jest bardzo wielu ludzi, którzy pracują w strukturach państwowych, ale nie popierają reżimu Łukaszenki.

Facebook na tle konkurencji jest jak konserwatywny wujek

Facebook utrwala swój wizerunek sędziwego protoplasty social mediów, który nie chce i przynajmniej na razie nie bardzo musi się zmienić, choć ewidentnie nie nadąża za obecnymi czasami.

Z Syrii uciekło już milion dzieci

Konieczne jest podjęcie bardziej intensywnych wysiłków w celu rozwiązania kryzysu w Syrii metodami politycznymi. Komunikat UNHCR i UNICEF.

Jak nasi dziadkowie stali się naszymi wrogami

Wydatki na emerytury czy opiekę zdrowotną nad starszymi postrzegane są coraz częściej jako odchylenie od normalnej logiki ekonomicznej.

Žižek: Śmierć na Nilu

Jeśli umiarkowane liberalne siły w Tunezji i Egipcie będą dalej ignorować lewicę, doprowadzą do powstania niedającej się powstrzymać fundamentalistycznej fali.