Świat

las-amazonski

Świat walczy z dwutlenkiem węgla, a mafie dalej rabują amazoński las

Bez rozbicia zorganizowanej przestępczości, która zagraża naturalnym obszarom pochłaniającym dwutlenek węgla, redukcja emisji może być bezcelowa.Robert Muggah, Adriana Abdenur i Ilona Szabó
zdzislaw-krasnodebski

Krasnodębski: Nie chcemy Europy-superpaństwa, nie chcemy europejskiego narodu

Le Pen? Salvini? Abascal? PiS będzie współpracować z tymi, którzy podzielają naszą diagnozę i mają podobne cele programowe.

Chcesz być elitą? Zacznij już w podstawówce!

Czy mam wysyłać córkę do publicznej szkoły, która zestresowała ją już przy zapisach? Tylko dlatego, że to „ideologicznie” słuszne?Apolena Rychlíková
Barack Obama i Joe Biden

Odkurzanie Joe Bidena, czyli Puchatek nie zastąpi Krzysia

Joe Biden to murowana recepta na powtórkę z 2016 roku. Jego „rozpoznawalność” to najgorsza pułapka, w jaką mogą się wpakować demokraci.

Zawierucha w Niemczech a sprawa polska

Kilkumiesięczne powstawanie czwartego gabinetu Angeli Merkel pokazało, że i na niemieckiej scenie politycznej może zapanować chaos. Nowy rozkład sił politycznych stawia wyzwania także przed polską polityką.

Trump buduje dystopię

Amerykanie mają nową popularną towarzyską zabawę: jaka jest najgorsza, ale bezwzględnie najgorsza rzecz, którą zrobił Trump?

Co oznacza wygrana Zełenskiego na Ukrainie?

Wybory prezydenckie na Ukrainie zjednoczyły wschód i zachód, lecz pokazały inny dramatyczny rozłam: pomiędzy ukraińskimi elitami – beneficjentami pomajdanowej transformacji – a resztą kraju.

dominika-kulczyk-wysokie-obcasy

Kto potrzebuje więcej białych zbawców?

Na całym świecie wskaźniki ubóstwa spadają, ale wciąż rosną w Afryce Subsaharyjskiej. Tak, najlepiej byłoby, gdyby problem ekstremalnej biedy w Afryce mógł zostać rozwiązany przez Afrykanów, ale na razie nie jest.

Najpierw przyszli po Assange’a

Assange powinien trafić do Szwecji i tam odpowiedzieć na zarzuty o molestowanie seksualne. Żeby tak się stało, trzeba zablokować jego ekstradycję do USA.

Koniec epoki?

To się dzieje naprawdę. Na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich wygląda na to, że nic nie przeszkodzi komediantowi Wołodymyrowi Zełenskiemu w wygranej.