Od redakcji

Maja Staśko nominowana do nagrody medialnej Amnesty International – Pióro Nadziei 2019

Maja Staśko

Amnesty International ogłosiło nominacje do nagrody medialnej AI. Wręczenie nagrody odbędzie się 27 lutego.

Pióro Nadziei to nagroda skierowana do osób broniących praw człowieka przy użyciu różnych środków medialnego przekazu.

W gronie nominowanych do Pióra Nadziei 2019 są: Anna Gmiterek-Zabłocka – dziennikarka i reporterka radia TOK FM Lublin; Jakub i Anna Górniccy – założyciele i redaktorzy serwisu z dziennikarstwem międzynarodowym – Outride.rs;  Tomasz i Marek Sekielscy – twórcy filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu oraz Maja Staśko – aktywistka, publikuje m.in. w Krytyce Politycznej, Codzienniku Feministycznym, Gazecie Wyborczej.

Jak podaje Amnesty International, w ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano do organizacji 140 zgłoszeń.

Wręczenie nagrody Pióro Nadziei 2019 odbędzie się 27 lutego.

Zwycięska kandydatura zostanie wybrana przez jury konkursowe w składzie: Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, Anton Ambroziak – dziennikarz i reporter, laureat nagrody Pióro Nadziei w 2018 roku, Justyna Kopińska – reporterka, socjolog, laureatka Pióra Nadziei w 2014 roku oraz Mikołaj Pietrzak – adwokat, reprezentant Rady Programowej Amnesty International Polska.

Superbohaterki z Teatru Bagatela w Krakowie

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij