KALENDARZ

20.06
sobota
12:30 Automatophone KOREPETYCJE DLA SŁYSZĄCYCH cz. 1 | Jak słyszą Głusi?”
(kliknij powyżej, a zobaczysz)

KOREPETYCJE DLA SŁYSZĄCYCH

Korepetycje dla Słyszących to spotkania online poświęcone Kulturze Głuchych, które prowadzą Głusi warszawscy aktywiści: Piotr Baltyn, Marta Abramczyk i Adam Stoyanov. Jeśli chcecie poznać podstawy PJM lub dowiedzieć się mnóstwa fascynujących rzeczy o największej mniejszości językowej w tym kraju (która w dodatku uważa, że nie ma głupich pytań i możecie zapytać o wszystko) — to spotkanie jest dla Was. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język foniczny.

1. Jak słyszą Głusi?
20 czerwca 2020, godz. 12:30-14.30, Zoom

Jak słyszą Głusi?
Czym jest poezja migowa?
Na jakich zasadach “działa” Polski Język Migowy i dlaczego nie jest odzwierciedleniem polskiego języka fonicznego?

Tymi i wieloma innymi kwestiami dotyczącymi Kultury Głuchych będziemy zajmować się podczas ‘zoomowych’ warsztatów prowadzonych przez Głuchych warszawskich aktywistów: Piotra Baltyna, Martę Abramczyk i Adama Stoyanova.

Jeśli chcecie poznać podstawy PJM lub dowiedzieć się mnóstwa fascynujących rzeczy o największej mniejszości językowej w tym kraju (która w dodatku uważa, że nie ma głupich pytań i możecie zapytać o wszystko) — to spotkanie jest dla Was.
Zapisy do 17 czerwca: https://bit.ly/3d3KgWZ

2. Gest, znak i poezja migowa
27 czerwca 2020, godz. 12.30-14.30, Zoom

Czy istnieje migowe esperanto? Iloma językami migowymi posługują się Głusi na świecie? Drugą część Korepetycji poświęcimy m.in. roli znaków i mimiki w językach migowych, opowiemy też o różnorodności form poezji migowej. Dla chętnych będą ćwiczenia z zadawania pytań w PJM, znajdzie się również miejsce na prawdziwy kącik poetycki 🙂
Zapisy do 24 czerwca: shorturl.at/bY489

Warsztaty perkusyjne dla Głuchych z Hubertem Zemlerem 

Nabór uczestniczek i uczestników trwa do 25 czerwca 2020

Doświadczanie rytmu – fizjologiczne, intelektualne i estetyczne – nie jest zarezerwowane dla muzyków ani nawet osób słyszących. Rytm odgrywa też bardzo ważną rolę w języku migowym i w kulturze Głuchych. Dlaczego więc Głuchy nie może zostać dobrym perkusistą albo kompozytorem muzyki perkusyjnej? Hubert Zemler, jeden z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich perkusistów, podejmie współpracę z Głuchymi artystami, aby nauczyć ich podstaw warsztatu perkusyjnego i komunikacji dźwiękowej, a następnie wyzwolić w nich własne twórcze aspiracje i muzyczne talenty.

Wszystkich zainteresowanych Głuchych zachęcamy do przesyłania krótkich filmików, w których migacie, dlaczego chcecie grać na perkusji. Nie później niż do 25 czerwca, na adres: [email protected] Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty będą się odbywały przy ulicy Jasnej 10 w Warszawie, na żywo. Pierwsze trzy spotkania odbędą się we wtorki: 30 czerwca, 7 lipca, 14 lipca,  zawsze w godzinach 18:00-21:00.

Kontakt:

ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa
(+48) 518 017 919

Jasna 10: Warszawska Świetlica Krytyki Politycznej realizuje działania w ramach programu “Centrum Jasna” finansowanego przez Urząd m.st. Warszawy.