Publicystki „Przy Kawie o Sprawie” na koniec sezonu wakacyjnego wprost z sopockiej plaży o pladze nagich mężczyzn w przestrzeni publicznej i szczególnie bulwersującym problemie mężczyzn karmiących publicznie dzieci. Zaprasza Agata Diduszko-Zyglewska.
*Materiał powstał dzięki wsparciu Miasta Sopot.

Dziś rozmawiamy o pladze nagich mężczyzn w przestrzeni publicznej, a szczególnie o bulwersującym problemie mężczyzn karmiących publicznie dzieci.

– Polscy mężczyźni rozbierają się w przestrzeni publicznej do slipek – zagaja prowadząca Agata Diduszko-Zyglewska. – Skąd się bierze to zjawisko? Lewicowi ekstremiści powiedzieliby, że to globalne ocieplenie sprawia,że nie da się wytrzymać w ubraniu, ale ekstremizmy nas oczywiście nie interesują.

Kandydująca na prezydentkę Gdańska Elżbieta Jachlewska sugeruje, że mężczyźni przestali nosić ubrania w związku z wprowadzeniem RODO, ponieważ ubiór może przekazywać dane wrażliwe w wypadku takich zawodów jak lekarz, policjant czy, z bardziej kontrowersyjnych, sędzia.

Agata Szczęśniak przypomina, że w opinii kościoła rozbiór mężczyny w upał to grzech oraz tłumaczy dlaczego najlepszym strojem dla mężczyny jest suknia. Przetrzega też przed spodniami, które niepotrzebnie eksponują święty organ.

Rita Perlikowska z Ligii Ochrony Mężczyzn proponuje ochronę mężczyzn przez wyłączenie ich zprzestrzeni publicznej, w której niefrasobliwie obnażeni narażają się na przemoc seksualną.

Elżbieta Korolczuk zwraca uwagę na nadmierne owłosienie, szczególnie niebezpieczne u mężczyzn karmiących dzieci.

W Przy Kawie o Sprawie zobaczycie też poradnik dla mężczyzn dotyczący tego jak plażować wlaściwie, który przyda się wam przy planowaniu kolejnych wakacji!

Koncepcja i scenariusz programu, przygotowanie i prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska
Gościnie: Elżbieta Jachlewska, Rita Jankowska, Elżbieta Korolczuk, Agata Szczęśniak
Asystenci: Michał Groblewski, Marcin Żółtowski
Zdjęcia: Luminaris
Montaż: New Media Project
Oprawa graficzna: Katarzyna Błahuta
Produkcja: Krytyka Polityczna, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście
Materiał powstał dzięki wsparciu Miasta Sopot.

**

#PrzyKawieoSprawie nie ma na celu wyśmiewania konkretnych polityków, poglądów ani religii, pokazuje natomiast, jak niewłaściwe połączenie polityki, religii i mizoginii w polskich mediach prowadzi do degradacji debaty publicznej.

Teksty użyte w programie to w dużej mierze cytaty i parafrazy prawdziwych wypowiedzi publicystów i polityków na temat najintymniejszych sfer życia polskich kobiet.

Z badań wynika, że w debacie medialnej na każdy głos kobiecy przypada siedem głosów męskich. Nie podobają nam się #mediabezkobiet

Media bez kobiet

Włączamy telewizor, radio, idziemy na debatę, a tam sami panowie. Nie mamy nic przeciwko mężczyznom, ale wydaje nam się, że dobrze by było, gdyby w debacie publicznej uczestniczyły także kobiety. W końcu stanowią połowę społeczeństwa. Z doświadczenia wiemy, jak często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Nie podobają się nam #MediaBezKobiet i chcemy je zmienić. Budujemy ogólnopolską bazę ekspertek. Włączcie się!

Mężczyźni objaśniają mi świat

czytaj także

Rys. Marta Frej dla Krytyki Politycznej
Rys. Marta Frej dla Krytyki Politycznej

Przy Kawie o sprawie S01E07:

Przy Kawie o sprawie S01E06:

Przy Kawie o sprawie S01E05:

Przy Kawie o sprawie S01E04:

Przy Kawie o sprawie S01E03

Przy Kawie o sprawie S01E02

Przy Kawie o sprawie S01E01

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agata Diduszko-Zyglewska
Agata Diduszko-Zyglewska
Polityczka Lewicy, radna Warszawy
Dziennikarka, działaczka społeczna, polityczka Lewicy, w 2018 roku wybrana na radną Warszawy. Współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów; autorka książki „Krucjata polska” i współautorka książki „Szwecja czyta. Polska czyta”. Członkini zespołu Krytyki Politycznej i Rady Kongresu Kobiet. Autorka feministycznego programu satyrycznego „Przy Kawie o Sprawie” i jego prowadząca, nominowana do Okularów Równości 2019. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą" i portalem Vogue.pl.
Zamknij