Publicystki „Przy Kawie o Sprawie” na koniec sezonu wakacyjnego wprost z sopockiej plaży o pladze nagich mężczyzn w przestrzeni publicznej i szczególnie bulwersującym problemie mężczyzn karmiących publicznie dzieci. Zaprasza Agata Diduszko-Zyglewska.
*Materiał powstał dzięki wsparciu Miasta Sopot.

Dziś rozmawiamy o pladze nagich mężczyzn w przestrzeni publicznej, a szczególnie o bulwersującym problemie mężczyzn karmiących publicznie dzieci.

– Polscy mężczyźni rozbierają się w przestrzeni publicznej do slipek – zagaja prowadząca Agata Diduszko-Zyglewska. – Skąd się bierze to zjawisko? Lewicowi ekstremiści powiedzieliby, że to globalne ocieplenie sprawia,że nie da się wytrzymać w ubraniu, ale ekstremizmy nas oczywiście nie interesują.

Kandydująca na prezydentkę Gdańska Elżbieta Jachlewska sugeruje, że mężczyźni przestali nosić ubrania w związku z wprowadzeniem RODO, ponieważ ubiór może przekazywać dane wrażliwe w wypadku takich zawodów jak lekarz, policjant czy, z bardziej kontrowersyjnych, sędzia.

Agata Szczęśniak przypomina, że w opinii kościoła rozbiór mężczyny w upał to grzech oraz tłumaczy dlaczego najlepszym strojem dla mężczyny jest suknia. Przetrzega też przed spodniami, które niepotrzebnie eksponują święty organ.

Rita Perlikowska z Ligii Ochrony Mężczyzn proponuje ochronę mężczyzn przez wyłączenie ich zprzestrzeni publicznej, w której niefrasobliwie obnażeni narażają się na przemoc seksualną.

Elżbieta Korolczuk zwraca uwagę na nadmierne owłosienie, szczególnie niebezpieczne u mężczyzn karmiących dzieci.

W Przy Kawie o Sprawie zobaczycie też poradnik dla mężczyzn dotyczący tego jak plażować wlaściwie, który przyda się wam przy planowaniu kolejnych wakacji!

Koncepcja i scenariusz programu, przygotowanie i prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska
Gościnie: Elżbieta Jachlewska, Rita Jankowska, Elżbieta Korolczuk, Agata Szczęśniak
Asystenci: Michał Groblewski, Marcin Żółtowski
Zdjęcia: Luminaris
Montaż: New Media Project
Oprawa graficzna: Katarzyna Błahuta
Produkcja: Krytyka Polityczna, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście
Materiał powstał dzięki wsparciu Miasta Sopot.

**

#PrzyKawieoSprawie nie ma na celu wyśmiewania konkretnych polityków, poglądów ani religii, pokazuje natomiast, jak niewłaściwe połączenie polityki, religii i mizoginii w polskich mediach prowadzi do degradacji debaty publicznej.

Teksty użyte w programie to w dużej mierze cytaty i parafrazy prawdziwych wypowiedzi publicystów i polityków na temat najintymniejszych sfer życia polskich kobiet.

Z badań wynika, że w debacie medialnej na każdy głos kobiecy przypada siedem głosów męskich. Nie podobają nam się #mediabezkobiet

Media bez kobiet

Włączamy telewizor, radio, idziemy na debatę, a tam sami panowie. Nie mamy nic przeciwko mężczyznom, ale wydaje nam się, że dobrze by było, gdyby w debacie publicznej uczestniczyły także kobiety. W końcu stanowią połowę społeczeństwa. Z doświadczenia wiemy, jak często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Nie podobają się nam #MediaBezKobiet i chcemy je zmienić. Budujemy ogólnopolską bazę ekspertek. Włączcie się!

Mężczyźni objaśniają mi świat

czytaj także

Rys. Marta Frej dla Krytyki Politycznej
Rys. Marta Frej dla Krytyki Politycznej

Przy Kawie o sprawie S01E07:

Przy Kawie o sprawie S01E06:

Przy Kawie o sprawie S01E05:

Przy Kawie o sprawie S01E04:

Przy Kawie o sprawie S01E03

Przy Kawie o sprawie S01E02

Przy Kawie o sprawie S01E01

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Agata Diduszko-Zyglewska
Agata Diduszko-Zyglewska
Polityczka Lewicy, radna Warszawy
Dziennikarka, działaczka społeczna, polityczka Lewicy, w 2018 roku wybrana na radną Warszawy. Współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów; autorka książki „Krucjata polska” i współautorka książki „Szwecja czyta. Polska czyta”. Członkini zespołu Krytyki Politycznej i Rady Kongresu Kobiet. Autorka feministycznego programu satyrycznego „Przy Kawie o Sprawie” i jego prowadząca, nominowana do Okularów Równości 2019. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą" i portalem Vogue.pl.
Zamknij