Kraj, Podcasty

Życie na kredycie. Rozmowa z Mikołajem Lewickim

Czy nasz kraj jest skazany na dominację własności mieszkaniowej?

13 proc. Polek i Polaków mieszka w domu albo mieszkaniu własnościowym obciążonym kredytem hipotecznym. Jak „życie na kredycie” zmieniło polskie społeczeństwo? Kiedy upowszechnił się w Polsce kredyt hipoteczny (i jaki ma to związek z Alicją)? Czy Polska jest gotowa na to, by przejść na stałe oprocentowanie kredytów?

W najnowszym Podcaście Mieszkaniowym odpowiedzi na te pytania udziela dr hab. Mikołaj Lewicki z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast Mieszkaniowy

Większość życia spędzamy w mieszkaniu, które zapewnia schronienie i prywatność, będąc zarazem częścią większego organizmu – przestrzeni, w której rozgrywa się życie społeczne. W Podcaście Mieszkaniowym Krytyki Politycznej chcemy zaprosić na rozmowę o tym, czym mieszkanie jest dla nas dziś – dachem nad głową, prawem, towarem, symbolem statusu, narzędziem polityki?

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Czy ekolog dogada się z żołnierzem, czyli jak bronić Polski w czasach wysychających rzek

Piszemy tęczową historię. Rozmowa z Joanną Ostrowską, finalistką „Nike”

I wtedy wchodzę ja! O prawie i wrażliwości z Karoliną Kuszlewicz

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij