Fotorelacje

Fotorelacja: Święto Cieszyńskiej Wenecji 2019

15 czerwca 2019 roku Świetlica Krytyki Politycznej “Na Granicy” wspólnie z Modelarnią Ceramiczną KOSAK oraz Galerią w Bramie na Cieszyńskiej … Redakcja

Parada Równości 2019: Tęcza nad Warszawą

W sobotę, 8 czerwca, ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Po raz pierwszy została objęta patronatem prezydenta miasta.

Czuwanie pod rzeźnią świń w Kutnie

Zapewne zdajesz sobie sprawę, skąd pochodzi mięso, że szynka lub polędwica to części ciała zwierzęcia. Czy wiesz jednak, jak wygląda transport świń do ubojni? Jak wyglądają ich ostatnie chwile, gdy dojeżdżają już na miejsce?Ela Radzikowska,

„Zima wasza, wiosna nasza, a lato nad Piasecznem”

Wbrew rozsądkowi rozwiniętego świata, który wycofuje się z wydobycia węgla, w województwie lubelskim ma powstać drugi Śląsk.

Karny banan

Kilkaset osób protestowało przed Muzeum Narodowym przeciwko usunięciu z wystawy dzieł autorstwa Natalii LL i Katarzyny Kozyry. red.,

Strajk Kobiet w Berlinie

Strajk Kobiet 3 października przekroczył granice Polski – akcje solidarnościowe miały miejsce na całym świecie.

Strajk Kobiet w Cieszynie

W poniedziałek 3 października tysiące kobiet w Polsce zastrajkowało. Nie poszły do pracy, na uczelnie – poszły na demonstracje, happeningi i akcje społeczne.

Fotorelacja: Strajk Kobiet w Warszawie

W poniedziałek 3 października tysiące kobiet w Polsce zastrajkowało. Największa w Warszawie demonstracja zebrała się na pl. Zamkowym. Według władz miasta uczestniczyło w niej ok. 30 tys. osób.

V Kongres Kobiet Pomorza

W sobotę, 17 września w Europejskim Centrum Solidarności odbył się V Kongres Kobiet Pomorza, w którym wzięło udział ponad 400 uczestniczek/ków i kilkadziesiąt zaproszonych gości/ń.

Fotorelacja: Krytyka Polityczna i przyjaciele #Cieszyn2016

W dniach 25-28 sierpnia w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie działaczy Krytyki Politycznej i zaprzyjaźnionych organizacji. Przyjechało na nie ponad sto osób z 15 krajów.

Fotorelacja: Okupanci zajmują Pragę

Strzelanie w powietrze, „ukamienowanie” i niszczenie książek. Inicjatywa Martina Konvičky wywołała w niedzielę panikę w Pradze.

Nie ma Europy bez solidarności

O jaki kontynent walczą międzynarodowe ruchy społeczne i środowiska politycznej lewicy kreujące sieci europejskiej współpracy?