Kraj

Fot: Krystian Maj/KPRM

Nowa rewolucja czy pisowska ciepła woda w kranie? Co nas czeka po rekonstrukcji

Rekonstrukcja rządu jest częścią pasjansa, który układa się właśnie w obozie władzy, gdzie ścierają się dwie tendencje – „modernizacyjna” i „jakobińska”. Kto wygra?
lekarstwa

Zwolnienie lekarskie nie dla studiujących medycynę

Wśród studentów uczelni medycznych krąży dowcip, że nieobecność na zajęciach usprawiedliwia tylko akt zgonu. Przyniesiony osobiście.Mateusz Kowalik

Strażnicy dobrych obyczajów trzymają mniejszości w więziennej celi

Prawa człowieka nie są przywilejem, na który trzeba sobie zasłużyć dobrym sprawowaniem. I nikt ich nigdy dobrym sprawowaniem nie wywalczył.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

MSK do MEN: „Domagamy się wprowadzenia edukacji klimatycznej do polskich szkół”

Aktywistki i aktywiści domagają się, żeby szkoła przekazywała wiedzę zgodną ze stanowiskiem nauki. Niby to oczywistość, ale chyba nie dla MEN.Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Fot. wallpaperflare.com

Nie słuchajcie, co wam mówią o konwencji. Czytajcie ją sami

Lewica i prawica zupełnie inaczej odczytują konwencję antyprzemocową. Dlatego zamiast słuchać cudzych objaśnień, najlepiej ją po prostu przeczytać.

Occupy!

W czwartek, 8 listopada, zapraszamy do Wrocławia na dwa wydarzenia – w Falansterze dyskusja o ruchu Occupy, a w Dolnośląskim Centrum Filmowym pokaz filmu “Gnarr na prezydenta” i rozmowa „Polityka jako performance”.

Niepodległość: niedokończony projekt

Otwarty dostęp do kultury, sprzeciw wobec dyktatu przemysłu praw „autorskich”, odnawialne źródła energii – to jest właśnie walka o niepodległość dzisiaj.

Diaz – wolny wybór to fikcja

Przedpremierowy pokaz filmu “Diaz. Prelekcję przed projekcją wygłosi Michał Gauza (KP Łódź). 12 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Świetlica KP w Łodzi.

Otwarcie księgarni i czytelni Na Granicy

W programie: „Kochaj i rób!” – spotkanie z Kingą Dunin (5 listopada, godz. 18.00) oraz koncert zespołu Transola.

Uniwersytet Krytyczny: Gejerel na żywo. Lesbijki

Seminarium prowadzi Krzysztof Tomasik – publicysta, biografista, badacz polskiego homoseksualizmu. 8 listopada, czwartek, godz. 19.00, Świetlica KP, ul. Nowe Ogrody 35.