Kraj

Fot: Krystian Maj/KPRM

Nowa rewolucja czy pisowska ciepła woda w kranie? Co nas czeka po rekonstrukcji

Rekonstrukcja rządu jest częścią pasjansa, który układa się właśnie w obozie władzy, gdzie ścierają się dwie tendencje – „modernizacyjna” i „jakobińska”. Kto wygra?
lekarstwa

Zwolnienie lekarskie nie dla studiujących medycynę

Wśród studentów uczelni medycznych krąży dowcip, że nieobecność na zajęciach usprawiedliwia tylko akt zgonu. Przyniesiony osobiście.Mateusz Kowalik

Strażnicy dobrych obyczajów trzymają mniejszości w więziennej celi

Prawa człowieka nie są przywilejem, na który trzeba sobie zasłużyć dobrym sprawowaniem. I nikt ich nigdy dobrym sprawowaniem nie wywalczył.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

MSK do MEN: „Domagamy się wprowadzenia edukacji klimatycznej do polskich szkół”

Aktywistki i aktywiści domagają się, żeby szkoła przekazywała wiedzę zgodną ze stanowiskiem nauki. Niby to oczywistość, ale chyba nie dla MEN.Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Fot. wallpaperflare.com

Nie słuchajcie, co wam mówią o konwencji. Czytajcie ją sami

Lewica i prawica zupełnie inaczej odczytują konwencję antyprzemocową. Dlatego zamiast słuchać cudzych objaśnień, najlepiej ją po prostu przeczytać.

Rodziny i przyjaciele osób LGBT

Goście: Jody Huckaby, Marta Abramowicz, Katarzyna Bojarska, Izabela Filipiak. 17 listopada, sobota, godz. 17.00, Świetlica KP w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35.

Dokąd zmierza kapitalizm?

O tym, jak ucywilizować gospodarkę wolnorynkową, nie rezygnując z jej osiągnięć porozmawiają Dariusz Szwed i Andrzej Potocki. 22 listopada, Świetlica KP.

Historia jednej napaści

Mili obywatele, nie łudźcie się, że dostało się jakimś lewakom ze skłotu czy gejom i lesbijkom. O ataku NOP-u na Wagenburg we Wrocławiu piszą Marta Karaś i Przemysław Witkowski.

Czy wszyscy staniemy się Niemcami?

Spotkanie w Warszawie w ramach serii debat Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i …

Ludu Europy, powstań!

Goście: Vasyl Cherepanyn, Paolo Do, Héctor Huerga González, Maria Klaman, Igor Stokfiszewski. 21 listopada, środa, godz. 19.00, Świetlica KP w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku.

To my jesteśmy ludem! Ruchy społeczne w Europie

Spotkanie w Warszawie w ramach serii debat “Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i nowe …