Kraj

Fot. Monika Bryk

Stawką w drugiej turze jest… podmiotowość lewicy

Adam Ostolski: Zagłosuję na Trzaskowskiego. Tylko tak uda się zhakować duopol POPiS.

Prezydent Polski nową twarzą ruchu antyszczepionkowego

Andrzej Duda to prawdziwy twardziel. Nie boi się koronawirusa ani grypy, nie będzie więc przeciwko nim się szczepił. Co innego szkarlatyna. Na tę wprawdzie szczepionki nie ma, ale prezydent chętnie by o niej porozmawiał.red.
Fot. EpiskopatNews/flickr.com

W niedzielę zagłosujmy za „strefą wolną od ideologii PiS”

Retoryka Dudy skupia się na wykluczaniu kolejnych grup mniejszościowych i narzucaniu Polsce czegoś na kształt katoszariatu. Zagłosujmy w niedzielę przeciwko niej.Katarzyna Markusz
Elżbieta Korolczuk

PiS mówi do mężczyzn: zachowajcie władzę w rodzinie, nie będziemy wam przeszkadzać

Arytmetyka jest prosta: młodych mężczyzn i kobiet jest po połowie, ale o ile wśród młodych mężczyzn nie głosuje poniżej 20 procent, to u dziewczyn aż trzydzieści kilka i właśnie je trzeba teraz zachęcić do głosowania.

Prezydent Robert Biedroń – co poszło nie tak? Odpowiada Włodzimierz Czarzasty

– Zagłosuję na Trzaskowskiego, bo w walce o przyszłość Polski jego wizja daje szansę na normalność. Lewica dostała w tych wyborach lekcję, ale wyciągniemy z niej wnioski i nie cofniemy się w walce o lepszą Polskę.Włodzimierz Czarzasty

Occupy!

W czwartek, 8 listopada, zapraszamy do Wrocławia na dwa wydarzenia – w Falansterze dyskusja o ruchu Occupy, a w Dolnośląskim Centrum Filmowym pokaz filmu “Gnarr na prezydenta” i rozmowa „Polityka jako performance”.

Niepodległość: niedokończony projekt

Otwarty dostęp do kultury, sprzeciw wobec dyktatu przemysłu praw „autorskich”, odnawialne źródła energii – to jest właśnie walka o niepodległość dzisiaj.

Diaz – wolny wybór to fikcja

Przedpremierowy pokaz filmu “Diaz. Prelekcję przed projekcją wygłosi Michał Gauza (KP Łódź). 12 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Świetlica KP w Łodzi.

Otwarcie księgarni i czytelni Na Granicy

W programie: „Kochaj i rób!” – spotkanie z Kingą Dunin (5 listopada, godz. 18.00) oraz koncert zespołu Transola.

Uniwersytet Krytyczny: Gejerel na żywo. Lesbijki

Seminarium prowadzi Krzysztof Tomasik – publicysta, biografista, badacz polskiego homoseksualizmu. 8 listopada, czwartek, godz. 19.00, Świetlica KP, ul. Nowe Ogrody 35.